Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Niemowlę je więcej niż powinno

| aktualizacja: 09.12.2013 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
zapytajnik1.jpg
Czy czteromiesięczne dziecko powinno jeść 12 razy na dobę? Co zrobić jeśli niemowlę jest ciągle głodne? Przeczytaj co zrobić jeśli Twoje dziecko pije mleko, wodę, słodkie herbatki i soczek, do tego je kaszki i papki warzywne, ale wciąż jest głodne. Nasz ekspert - dietetyk radzi.
Synek ma cztery miesiące i jest ciągle głodny. W ciągu dnia potrafi wypić 8–10 butelek mleka i 300 ml wody, tyle samo słodkiej herbatki lub soczku. Je też kaszki i papki warzywne, ale to nie zaspokaja jego apetytu. Co mam robić?! Anna

W przypadku synka potrzebna jest stała współpraca z lekarzem opiekującym się nim. Pozwoli to wykluczyć chorobę, a ścisła współpraca z Państwem umożliwi monitorowanie diety i prawidłowych przyrostów masy ciała. Na pewno chłopiec je za dużo, i za często. Z przedstawionej relacji wynika, że jest to nawet 12 razy na dobę! A do tego pije słodką herbatkę i soczki. Zgodnie z zaleceniami, dziecko w tym wieku powinno jeść nie więcej niż 6–7 razy w ciągu doby. Pomiędzy posiłkami proszę podawać tylko wodę przeznaczoną dla niemowląt.
Małgorzata Strucińska konsultacja: Małgorzata Strucińska
Pracuje w Zakładzie Żywienia oraz Poradni Gastrologicznej Instytutu Matki i Dziecka.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?