Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Czy 3-metrowe zdjęcia martwych płodów to odpowiedni widok dla naszych dzieci?

| aktualizacja: 22.08.2016 | 15

Makabryczne billboardy zawisły na ulicach Poznania i Krakowa. W planach są kolejne miasta. Kto wyraził na to zgodę?!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
in vitro
fot. Fotolia
Szokujące zdjęcia, które „ozdabiają” ulice Poznania i Krakowa to część kampanii Fundacja PRO-Prawo do życia „Zadzwoń do posła”. Na billboardach widzimy zdjęcia martwego 11-tygodniowego płodu w plamie krwi leżącego na ludzkiej. Obok hasło: „Aborcja zabija. Politycy mogą powstrzymać mordowanie”.
 
Niezależnie, czy jesteśmy zwolennikami, czy przeciwnikami aborcji, zastanówmy się, czy na pewno jest to widok odpowiedni dla naszych dzieci, z którymi spacerujemy ulicami? Dlaczego nikt o tym nie pomyślał? Gdzie są granice? 

W Poznaniu sprawą miała zająć się prokuratura. Marcin Krawczyk z biura krajowego Partii Zieloni, która głosiła sprawę do prokuratury, powołuje się na art. 141 kodeksu wykroczeń, argumentując, że "baner jest nieprzyzwoity, czyli niezgodny z panującymi w społeczeństwie zasadami etyczno-moralnymi". Poznańscy śledczy podjęli jednak decyzję o odmowie wszczęcia śledztwa i przekazali sprawę na policję. Funkcjonariusze mają ocenić, czy doszło do wykroczenia (informuje tokfm.pl).

Zawrzało również w Krakowie.
- Skąd ten pomysł i kto wydał na to zgodę? Nie chodzi o politykę, ale o masakryczny widok rodem z horrorów, na które nie ma miejsca w przestrzeni publicznej – mówi dla wyborczej pani Justyna, która widzi baner z okien swojego mieszkania.

Niestety szanse na szybkie zniknięcie billboardów są nikłe, bo straż miejska i policja rozkładają ręce. Budynek jest własnością prywatnego właściciela, który sam decyduje, co wywiesza na swojej kamienicy.

Przedstawiciele fundacji Pro-Prawo do życia nie widzą powodów do zaprzestania takiej kampanii: 
- Billboardy są szokujące, bo aborcja jest szokująca. Zdjęcie pokazuje aborcję taką, jaka ona jest i mimo że chce się tę prawdę kneblować, to my będziemy ją pokazywać. Pokazywać to, co w Polsce jest legalne! - mówi dla wyborczej Adam Kulpiński, przedstawiciel fundacji.

Szokujące, drastyczne, makabryczne. Zdecydowanie nie dla dziecięcych oczu – takie jest moje zdanie, a wasze? Piszcie w komentarzach.

Zobacz też: Dlaczego wciąż narażamy życie dzieci?! Nigdy więcej tak nie róbmy!
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (15)
avatar

Wiwika
Wiwika | 2016-08-25 09:07 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Tego jeszcze nie powinno pokazywać się dzieciom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz

Kasia
Kasia | 2016-08-24 12:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A w jaki inny sposób proponujecie dotrzeć do kobiet, które zabijają własne dzieci? Przerażający widok ale niestety to prawda nie ma co ukrywać!

Odpowiedz

lav
lav | 2016-08-23 23:56 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ale w czym problem w zasadzie? Nieprawda jest na billboardach? Skoro pokazuję dziecku zdjęcia kilkutygodniowych płodów dostępne w sieci, żeby wiedziało, jak wyglądało u mamy w brzuszku, bo pyta - to co za różnica, czy zobaczy je na ekranie, czy na zdjęciu na zewnątrz?

Odpowiedz

OOOOOOOOOOO
OOOOOOOOOOO | 2016-08-23 18:01 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

No właśnie... kipiące seksem gołe baby są w porządku, ale PRAWDA już przeszkadza. Jestem za tym, by takie plakaty wisiały i nie mam problemu z wyjasnieniem moim dzieciom na czym aborcja polega

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Cała ona
Cała ona | OOOOOOOOOOO | 2016-08-23 19:59 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A jak wyjaśnić czterolatce, że są to zabite dzieci????? Gile tylko nie są ok, ale nie są to całkiem gole tylki. Dziecko na codzien widzi swoją pupę i nie jest to dla niego nic nowego, piersi też nie są całkiem roznegliżowane. Ale taka reklama?! Jak wyjaśnić dziecku, że na zdjęciu jest martwe dziecko?! Nie umialabym...

Odpowiedz

aaa
aaa | 2016-08-23 09:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A czy ja, po niedawnym poronieniu, muszę patrzeć na te plakaty, które tylko przywołują te tragiczne chwile?

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

mama
mama | aaa | 2016-08-23 18:58 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja też nie chcę. Oddychać nie mogę, jak na nie patrzę. Zamieniają nasz ból w widowisko. Widzę moje dziecko, którego nie przytulę nigdy.

Odpowiedz

pi
pi | 2016-08-22 23:45 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Aplakaty z babami to ok? Dzieci moga patrzec?

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Marta
Marta | pi | 2016-08-23 12:52 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

też nie powinny patrzeć, tylko tutaj chodzi o to że są to obrazy drastyczne, jeśli byłby taki program w tv na pewno przed wyświetleniem byłby stosowny komunikat, a tu? jak mam ustrzec dziecko przed późniejszą traumą? Zgadzam się że temat aborcji jest poważny, ale dlaczego mam narażać moje dziecko na widok drastyczny? Dla mnie płód to zabite dziecko, i jest to temat tragiczny. Mam pokazywać 3 latce zamordowane dzieci i twierdzić że jest to ok bo dla wyższej sprawy? No proszę...

Odpowiedz

Nika
Nika | 2016-08-22 23:24 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Aborcja jest legalna?? Pierwsze słyszę....

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Natka91
Natka91 | Nika | 2016-08-23 19:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Legalna jeśli ciąża zagraża życiu i zdrowiu matki bądź gdy płód nie rozwija się prawidłowo i dziecko może urodzić sie z ciężkim upośledzeniem. Moim zdaniem odebranie życia jest czymś niewybaczalnym i myślę także że życie takiego dziecka, które jest uwięzione we własnym ciele usłane jest pasmem cierpień, to nie życie a wegetacja:( lepiej zapobiec tragedi tego dziecka wczesniej niż później, oczywiscie dla matki to też jest trauma na całe życie i to nie podlega wątpliwości. Każda kobieta powinna mieć prawo wyboru w takiej sytuacji.

Odpowiedz

Mamuska
Mamuska | 2016-08-22 22:17 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

No widok martwych abortowanych ludzkich płodów rodem jak z horroru. To Was przeraża . A aborcja was nie przeraża ??? Nie przeraża Was to że tak właśnie zabija się ludzi zanim się urodza ?? !! No puknijcie się ludzie w czoło! !! I zastanówcie co wy bredzicie ! .

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Nni
Nni | Mamuska | 2016-08-22 22:40 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zgadzam się. Przeraża to że się zabija.

Odpowiedz

Pola
Pola | Nni | 2016-08-22 23:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

To Wy pomyślcie troche!! Czy każda kobieta dokonuje aborcji?! Nie!! Wiec dlaczego ma na to patrzec?! A dzieci? Pomyslcie o nich. Nie dokonałam aborcji ale jestem zdania, ze każdy ma swoje sumienie. Ja nie musze oglądać tych zdjęć i noe chce!!

Odpowiedz

Ja
Ja | Mamuska | 2016-08-23 18:58 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zgodzę się że aborcja to nie środek antykoncepcyjny ale ludzie którzy stworzyli nową ustawę i wymieszają takie plakaty chyba zmienią moje zdanie. Gdyby na czas ktoś usuną tych idiotow może nasze ulice nie szpeciłoby plakaty a politycy nie zajmowaliby się jak niedorzeczną ustawa.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?