Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Czy można brać pigułki antykoncepcyjne podczas karmienia piersią?

| aktualizacja: 04.11.2016 | 1

Zastanawiasz się, czy mama karmiąca piersią może zażywać pigułki antykoncepcyjne i czy nie zaszkodzi to dziecku? Przeczytaj!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
czy można brać pigułki podczas karmienia piersią?
fot. Fotolia
Podczas karmienia piersią nie wolno stosować dwuskładnikowych pigułek antykoncepcyjnych, ze względu na zawarty w nich estrogen, który przenika do mleka matki. Nie oznacza to jednak, że kobieta podczas laktacji nie może stosować żadnej antykoncepcji.

Antykoncepcja podczas karmienia piersią

Dla kobiet karmiących piersią przeznaczone są pigułki jednoskładnikowe – tzw. minipigułki – zawierające tylko jeden hormon (progestagen). Udowodniono, że progestagen jest bezpieczny dla dziecka i przenika do mleka matki tylko w niewielkim stopniu. Minipigułki można zacząć stosować już miesiąc po porodzie. Przyjmuje się je stale, bez siedmiodniowych przerw. Działają poprzez zagęszczenie śluzu szyjki macicy. U kobiet stosujących pigułki jednoskładnikowe nie występują miesiączki. 

W czasie karmienia piersią mama może też przyjmować zastrzyki hormonalne lub zdecydować się na założenie (hormonalnej) wkładki domacicznej.

Zobacz też:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

olka
olka | 2017-05-18 12:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Są na rynku pigułki dla karmiących, które nie przenikają do pokarmu w ilości znaczącej dla dziecka. Ja podczas karmienia brałam Limetic, dobrze się po nich czułam, dziecku też nic nie było.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?