Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Czy farbowanie włosów w ciąży może szkodzić dziecku?

| aktualizacja: 02.06.2017 | 0

Chciałabyś zmienić kolor włosów albo zlikwidować odrosty? Boisz się, że zaszkodzisz dziecku? Sprawdź, jakie są najnowsze zalecenia dotyczące farbowania włosów w ciąży.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
Farbowanie włosów w ciąży, włosy w ciąży, farba do włosów bez amoniaku, amoniak
fot. Fotolia
Farbowanie włosów w ciąży to temat, który budzi emocje, szczególnie jeśli rzecz dotyczy koloryzacji w I trymestrze. Wiele przyszłych mam powstrzymuje się w tym czasie zarówno przed zmianą koloru, jak i przed zrobieniem trwałej ondulacji. W pierwszych tygodniach ciąży kształtują się narządy wewnętrzne dziecka i jest większe ryzyko, że jakiś składnik chemiczny, np. amoniak, mógłby ten proces zakłócić. Wiele badań potwierdza jednak, że farby do włosów i inne środki do koloryzacji nie zawierają silnie toksycznych substancji chemicznych i ich użycie jest bezpieczne w ciąży (do skóry przenika niewielka ich ilość, ale nie dostają się one do krwiobiegu). Stąd wniosek, że jeśli nie chcesz czekać z farbowaniem włosów do II trymestru, możesz zdecydować się na to wcześniej.


Farbowanie włosów w ciąży – jak i gdzie to robić?

Farbowanie włosów w ciąży możesz powierzyć fryzjerowi (profesjonalne środki używane w salonach fryzjerskich również nie przenikają do płodu). Jeśli umawiasz się na koloryzację w zaawansowanej ciąży, proś o robienie przerw, abyś nie musiała długo siedzieć bez ruchu. Jeśli wolisz takie rozwiązanie, możesz farbować włosy w domu. Niektóre ciężarne zamiast silnego preparatu wybierają farby bez amoniaku (działają delikatniej), szampony koloryzujące albo hennę. Przed koloryzacją pamiętaj o zrobieniu próby, aby mieć pewność, że farba cię nie uczuli, a uzyskany kolor zadowoli – w ciąży włosy mogą reagować na farbowanie inaczej.

Jeśli farbujesz włosy sama:
  • zakładaj rękawiczki
  • farbuj włosy w pomieszczeniu, które ma dobrą wentylację
  • trzymaj farbę na włosach nie dłużej niż zaleca producent
  • dokładnie opłucz głowę po farbowaniu
Dobrym rozwiązaniem jest również robienie balejażu w ciąży – wtedy farbę nanosisz jedynie na pasma włosów a nie na całą głowę.

Czytaj też:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?