Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Czy nauczyciele mogą wszystko?

| aktualizacja: 02.09.2016 | 1

Sposób, w jaki nauczycielka ukarała 6- latkę budzi wątpliwości – czy tacy ludzie powinni pracować z dziećmi?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
nauczycielka ukarała 6-letnie dziecko
fot. Fotolia
Dla małej  dziewczynki, która niepewnie, ale ufnie rozpoczyna naukę w szkole, wszystko jest nowe i trochę przerażające. Nowe miejsce, nieznajome twarze... takie maleństwo wymaga wsparcia i zachęty, a może to zrobić dobry i przyjazny nauczyciel.

Nauczycielka o której chcemy Wam opowiedzieć, niestety zapomniała chyba gdzie pracuje, z kim przebywa na co dzień i jak powinna się zachować. 

6-letnia dziewczynka opowiedziała mamie o tym co stało się w czasie lekcji. Była ogromnie poruszona i przerażona zarazem. "Kręciłam się w ławce, bo uwierał mnie pasek w bucie. Nauczycielka poprosiła mnie kilka razy, bym siedziała spokojnie, ale ja nie mogłam, bo było mi bardzo niewygodnie. Ona pomyślała, że jej nie słucham i bawię się obuwiem. Podeszła do mnie, kazała zdjąć sandały i wyrzuciła je do kosza. Potem nie pozwoliła wyjąć ich z kosza i musiałam iść przez całą szkołę boso." – opowiada uczennica  1.klasy. 

Jej mama była w szoku, gdy się o tym dowiedziała. Jak można było zawstydzić tak bardzo przed klasą i szkołą tak małe dziecko? Czy to odpowiedni rodzaj kary, by bez zapytania o powód kręcenia się dziecka w ławce, wyrzucić czyjeś buty? Gdzie troska o dziecko, zwłaszcza tak małe i pozostawione w nowym środowisku? Gdzie empatia?

Kary dla dzieci -jak karać dziecko?

Nauczycielka, która miała za zadanie zająć się 6- latkami, zdecydowanie nie przeszła testu cierpliwości. Czy nadaje się by nauczać  dzieci i dawać im dobre lekcje wychowania? Można bronić jej postawy składając ją na karb trudów utrzymania w ryzach grupki kilkunastu dzieciaków, niemniej jednak, powinna ona przemyśleć inny zestaw kar dla dzieci, oraz zacząć z nimi po prostu rozmawiać!

Czy wasze dziecko spotkała kiedyś jakaś przykrość ze strony nauczyciela? źródło: scarymommy
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Ola
Ola | 2016-09-03 08:15 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

To osoba powinna natychmiast zmienić prace. W ogóle nie nadaje się do pracy z maluchami. Nawet nie zapytała co się dzieje. Dzieci w tym wieku zawsze będą się kręcić, trzeba znaleźć sposob wyładowania np. Chwila na dywaniku itp.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?