Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Czy niepracujące mamy, rzeczywiście spędzają więcej czasu z dziećmi?

| aktualizacja: 20.09.2016 | 4

Niby jesteś w domu, ale jedną ręką zmywasz naczynia, drugą ścierasz blat, myśląc co zrobić na kolację. W międzyczasie słuchasz, co mówi do ciebie dziecko. Czy potrafisz odłożyć wszystko i zająć się tylko nim?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
Niepracująca mama a czas dla dziecka
fot. fotolia
Pewna mama opisała swoją historię, by pokazać innym, że czas spędzony z dzieckiem nie zawsze jest tak samo wartościowy. Posunęła się o krok dalej i wysnuła wniosek na podstawie własnych doświadczeń, mówiący o tym, że mamy zajmujące się domem na cały etat, tak naprawdę spędzają z dziećmi mniej czasu niż te pracujące poza domem. Jak to możliwe? Poznajcie jej historię.

Amanda Elder jest mamą dwójki dzieci. Jej historia zaczyna się w dniu, w którym oddała dzieci do strefy zabaw i spędziła godzinę bez nich. 

"Ta mała przerwa od moich dzieci napełniła mnie nową energią. Odebrałam je z wielką radością i wycałowałam. Z pełną uwagą słuchałam opowieści mojego 4-latka. Nie zawsze jest to łatwe, bo dziecko w tym wieku mówi non stop, ale tak bardzo cieszyłam się, że znów jest obok mnie. Chciałam dowiedzieć się, w co się bawił w piaskownicy. Słuchałam ich głosów z rozkoszą. Udało mi się być bardziej obecną, dzięki temu, że spędziłam trochę czasu bez nich.

Na co dzień jestem mamą na cały etat, która rzadko spędza czas z dala od dzieci. Na końcu ciężkiego dnia zastanawiam się, czy spędziła z dziećmi wystarczająco dużo czasu. Lubię oglądać sztuczki mojego 4-latka na hulajnodze. Cieszy mnie nawet udawanie psa z moim rocznym synkiem. Jednak najbardziej cieszę się z chwil, które „skradnę” dla siebie. Wiele czasu spędzam, słuchając mojego 4-latka wyłącznie „jednym uchem”, równocześnie zajmując się odpowiadaniem na wiadomości czy szukaniem inspiracji na Instagramie. Jedną ręką zmywam naczynia, jednocześnie rozmawiając z moją mamą przez telefon, podczas gdy dzieci wołają: „Mamo, mamo!”.

Większość kobiet, która wybiera pozostanie z dziećmi w domu, robi to po to, by spędzać z nimi więcej czasu, ale czy rzeczywiście go tak spędza? Oczywiście biorąc pod uwagę ilość czasu, to zapewne tak, ale co, jeśli weźmiemy pod uwagę jego jakość?”

Młoda mama żali się, że ciężko jej pogodzić wymagania, którym powinna sprostać jako matka z jej aspiracjami i rozwojem, z którego nie chce zrezygnować. Swoją wypowiedź podsumowuje słowami:

„To ile czasu spędzamy z naszymi dziećmi, nie jest tak ważne, jak to w jaki sposób go spędzimy. Gdy kobieta „odżywia” własne serce, jest w stanie „odżywiać” serca innych. Dlatego nie ma znaczenia, czy kobieta zdecyduje się zostać w domu z dziećmi, czy iść do pracy. Kiedy czuje równowagę w swoim życiu i czuje się spełniona, łatwiej jej skupić się na rodzinie”. 

Też tak uważacie? Wróciłyście do pracy czy postanowiłyście pozostać w domu z dziećmi? Napiszcie w komentarzach. 

Zobacz też:
Bo przecież siedzi pani w domu... – felieton czytelniczki
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (4)
avatar

Mamciapracujaca
Mamciapracujaca | 2017-04-08 21:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mama która jest w domu z dzieckiem nie poświęci mu tyle samo uwagi co np ciocie w żłobku. Może brzmi strasznie ale trochę tak jest. Będąc w domu z dzieckiem musimy też zrobić pranie obiad posprzątać i wiele innych. Przy tym musimy też pilnować brzdaca więc te domowe obowiązki wykonujemy dwa razy dłużej. Co za tym idzie nie poswiecimy 100% uwagi dziecku a i obiadu tez nie ugotujemy na czas jak planowalysmy, mieszkanie też nie będzie wysprzatane tak nam powinno. Ja wiem że gdyby mój synek nie był w żłobku to sama nie robilabhm z nim laurek, nie wymyslala kreatywnych zabaw, nie bawiła się z nim przez min. 8h. Teraz to wszystko daje mu żłobek. Ja natomiast odbierając to popołudniu mam jakieś 2-3h bo później idzie spać więc wtedy chce ten czas wykorzystać na maxa- bawimy się idziemy na spacer uczymy nowych rzeczy

Odpowiedz

Netka
Netka | 2016-12-11 08:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wróciłam do pracy gdy córka miała 3miesiące

Odpowiedz

Marla
Marla | 2016-09-21 09:38 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wracam do pracy corka ma 6 miesiecy

Odpowiedz

Mamuśka
Mamuśka | 2016-09-20 18:39 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jak dla mnie kluczem jest samodyscyplina.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?