Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Czy oddałabyś serce swojego dziecka innej osobie? Zobaczcie jak niesamowita jest pomoc innym!

| aktualizacja: 22.04.2016 | 0

Gdy umiera ktoś bliski, ciężko jest nam się z tym pogodzić. Warto jednak w tych tragicznych chwilach podjąć decyzję o ratowaniu  życia innym. W zamian możemy otrzymać to, co Lisa Swanson. Naprawdę warto!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
fot. Fotolia
Śmierć bliskiej osoby jest traumatycznym przeżyciem. Można jednak sprawić, by te niezwykle smutne chwile stały się szczęśliwe, dla kogoś naprawdę tego potrzebującego. 

"Brzmi jakby należało do niego"

W Omaha w Nebrasce doszło do niezwykłego spotkania. Matka zmarłego 18-latka, Lisa Swanson, spotkała się z biorcą jego serca. Emeryt Terry Hooper, pojawił się w klinice w koszulce ze zdjęciem zmarłego chłopca. – Nie ma dnia, bym o nim nie myślał – ze wzruszeniem przyznał mężczyzna.

W czasie spotkania Terry’emu podłączono urządzenie monitorujące pracę serca. Wtedy matka zmarłego przedwcześnie syna, usłyszała głośno i wyraźnie bicie jego serca. Poruszona kobieta powiedziała: Brzmi zdecydowanie jakby należało do mojego syna. Po chwili dodała – Jestem jednocześnie smutna, bo mojego dziecka już nie ma, ale i szczęśliwa, ponieważ mógł pomóc Terry’emu.

 

Niezwykły prezent

Lisa Swanson była ogromnie wzruszona, kiedy biorca  podarował jej ... białego misia ze skrzydłami. Dzięki nowej technologii w pluszaku udało się zamontować głośnik, który odtwarzał nagranie bicia serca jej zmarłego syna. – Mogę teraz słuchać bicia serca mojego dziecka każdej nocy. Dziękuję –powiedziała niezwykle wzruszona kobieta.

Podejmowanie decyzji po śmierci bliskiej osoby odnośnie jego organów, jest niezwykle delikatną sprawą. Warto zawczasu rozmawiać z osobami dorosłymi o ich woli na wypadek śmierci.  Z dziećmi jednak nie przeprowadzimy takich rozmów, więc musimy tę niezwykle trudną decyzję podjąć po głębokim przemyśleniu i wspólnej rozmowie z ojcem dziecka. Dobrze jest mieć wyrobione zdanie na ten temat zawczasu, gdyż w chwili rozpaczy, nasz umysł nie jest w stanie podjąć racjonalnej decyzji.

Czy Ty oddałabyś serce swojego dziecka innej osobie?

Zapoznaj się także: Usłyszała bicie serca zmarłego synka 3 lata po jego śmierci.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?