Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

10 powodów, żeby mieć więcej niż jedno dziecko

| aktualizacja: 30.09.2016 | 0

Większość par, jeśli w ogóle myśli o rodzicielstwie, decyduje się na jedno dziecko. Przeczytaj, dlaczego warto mieć ich więcej.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
rodzina
fot. Fotolia

1. Z większą liczbą dzieci będzie ci łatwiej

Brzmi paradoksalnie? Wcale nie. Nie tylko starsze dziecko może pobawić się z młodszym, kiedy chcesz chwilę odpocząć, ale też nauczysz się lepszego gospodarowania czasem.

2. Nie ma wychowania pod kloszem

Nie koncentrujesz całej uwagi na jednym dziecku i w takiej sytuacji trudniej o nadopiekuńczość.

3. Dzieci są mniej obciążone

Nie tylko obowiązkami domowymi, ale i presją rodziców. Jedynak nie musi się dzielić zabawkami i pokojem, ale nie ma też z kim podzielić się spoczywającą na nim odpowiedzialnością i problemami.

4. Dzieci mają się z kim kłócić

Wbrew pozorom kłótnie wiele uczą: walki o swoje, kompromisów, przegrywania, wygrywania... To przygotowuje dziecko do dorosłego życia. Gdy konflikty zbytnio przybierają na sile, zastosuj 7 rad, które pomogą sprawić, by dzieci przestały się kłócić.

5. Dzieci mają się z kim bawić

Oczywiście zabawa z rodzicem jest bardzo ważna dla budowania więzi i rozwoju dziecka, ale dorosły nie zastąpi dziecku towarzystwa innego dziecka. Poza tym im więcej dzieci, tym więcej pomysłów na wspólną zabawę.

6. Dzieci zawsze będą miały w sobie oparcie

Rodzeństwo może na siebie liczyć od najmłodszych lat, przez dzieciństwo, młodość, aż po dorosłe lata. Zna się najlepiej i wie o sobie wszystko.

7. Dzieci, które mają rodzeństwo, szybciej się rozwijają

Młodsze naśladuje starsze i też chce już chodzić, jeździć na rowerze i umieć grać w piłkę, a starsze staje się bardziej opiekuńcze i empatyczne, opiekując się młodszym. Kształtuje się w nim też poczucie odpowiedzialności.

8. Dzieci łatwiej uczą się tolerancji i dzielenia

Każde dziecko ma inny charakter. Jedno są małomówne, skryte i nieśmiałe, a inne wprost przeciwnie. Każde z nich może mieć inny system wartości, każde może słuchać innej muzyki lub czytać książki o zupełnie innej tematyce. Dlatego wychowywanie się w rodzinie wielodzietnej uczy tolerancji, akceptowania odmienności i współpracy.

9. Jest weselej!

Jest zdecydowanie weselej, jedno dziecko nie ma tylu okazji do wygłupów. Wspólna radość dzieci we wszystkie święta i wypady rodzinne jest nie do zastąpienia.

10. Duża rodzina to dużo miłości i poczucie bezpieczeństwa

Zawsze w kimś można znaleźć oparcie. Zawsze jest w rodzinie taka osoba, która nas zrozumie i zechce wysłuchać. A rodzice mają przynajmniej dwa razy więcej okazji do śmiechu, radości i wzruszeń!

ZOBACZ TEŻ: Tak rodzi się wielka miłość
 

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?