Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Czy Facebook przestraszy się tych zdjęć prawdziwego macierzyństwa?

| aktualizacja: 08.06.2016 | 2

Dla jednych naturalne piękno macierzyństwa. Dla innych zdjęcia są zbyt mocne, by je publicznie pokazywać. Co ty o tym myślisz?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

Zdjęcia nowojorskiej fotografki wywołały burze w sieci. Dlaczego fotografie bez retuszu pokazujące trudy pierwszych 2 lat macierzyństwa stały się powodem do dyskusji? Przyzwyczailiśmy się do wyretuszowanych modelek o idealnych kształtach. Może warto pokazywać, jak wygląda rzeczywistość, czyli np. obrzmiałe piersi i popękane brodawki karmiącej matki.

Dla nas zdjęcia te nie są mocne, lecz autentyczne. Doskonale znamy problemy, które obrazują. Choć niejednokrotnie są to trudne momenty, to przecież najpiękniejsze chwile w życiu kobiety. 

Anna Ogier-Bloomer udokumentowała najbardziej intymne momenty z pierwszych dwóch lat macierzyństwa. 
- Pierwsze lata mojego macierzyństwo to – jak do tej pory – najtrudniejsze, najbardziej złożone i znaczące dzieło w moim życiu. Fizyczność macierzyństwa zaczyna się w chwili poczęcia. Niesamowite jest to, że ból i cierpienie, w tym przypadku, daje też radości. To właśnie jest w macierzyństwie niesamowite – tłumaczy w wypowiedzi dla gazeta.pl

Celem jej projektu było pokazanie różnych wymiarów macierzyństwa. I choć, jak twierdzi, na co dzień spotyka się dużym zrozumieniem dla jej projektu, to znajdują się też osoby, które szydzą ze zdjęć. Jak podkreśla, są to najczęściej mężczyźni. 

Zdjęcia fotografki wystawiane były w wielu galeriach w Stanach Zjednoczonych. Zyskały też dużą popularność na Instagramie artystki. 

Jesteśmy ciekawi, czy Facebook, który bał się kobiecego sutka, przestraszy się i fizycznej strony macierzyństwa i będzie blokował profil artystki. Wkrótce się przekonamy. 

Czy uważasz, że takie fotografie powinny być publikowane czy pozostać w domowym archiwum? Napisz w komentarzu. 

Zobacz takżeKontrowersyjne zdjęcia nagiej matki z dziećmi - Facebook je ocenzurował, my nie

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

Walercia
Walercia | 2016-07-17 13:27 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Też nie mam konta na FB bo nie chcę go mieć. Te zdjęcia są prawdziwe bez retuszu. Jak najbardziej jestem za ich publikacją na każdym portalu społecznościowym. Jednak wydaje mi się że, autorka na Facebooku zostanie zablokowana za tak ,,kontrowersyjne" ociekające prawdą fotki.

Odpowiedz

AGD
AGD | 2016-07-06 16:22 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Facebook to po prostu g**no, gdzie "nieodpowiednie" treści się cenzuruje. Ja nie mam konta i żyję!

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?