Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Czy w ciąży można pracować na komputerze?

| aktualizacja: 30.03.2015 | 2
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Czujesz się świetnie i nie chcesz korzystać ze zwolnienia lekarskiego, ale martwisz się, że twoja praca zaszkodzi dziecku. Przeczytaj, co o codziennej pracy na komputerze w ciąży mówi położna, Beata Szol.
Praca przy komputerze w ciąży nie powinna zaszkodzić dziecku. Nowoczesny sprzęt jest wyposażony w osłony ekranów, dzięki czemu pole elektromagnetyczne nie ma dużego wpływu na organizm ludzki. Dlatego przyszła mama może na nim pracować, ale pod warunkiem że ciąża rozwija się prawidłowo i nie ma do tego przeciwwskazań lekarskich.

Oczywiście kobieta w ciąży nie powinna przesiadywać przed ekranem cały dzień – zaleca się, aby przyszłe mamy pracowały na tym urządzeniu nie dłużej niż 4 godziny w ciągu doby. Jest to zapisane w rozporządzenu Rady Ministrów z 10 września 1996 r. (czytaj też: Kodeks pracy a ciąża)

Sprawdź: Na czym polega ochrona prawna w czasie ciąży?

I jeszcze jedno! Mimo krótkiego czasu pracy warto przerywać zajęcie i parę minut pospacerować – to zapobiegnie obrzękom nóg i bólom pleców.

Czytaj też: Kiedy pracodawca musi przenieść kobietę w ciąży na inne stanowisko?

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

D
D | 2017-06-11 11:02 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Powinniscie to zaktualizowac bo przepisy się zmieniły

Odpowiedz

umeczona
umeczona | 2008-02-13 22:13 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

siedziec cały dzień przed kompem. Mój przełozony uwaza, ze to wymysły i ze che sie wymigac od pracy jak mu mówie że musze wstać i sie przejść...

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?