Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Czy wiesz czym jest metafolina

aktualizacja: 01.10.2008 | 1
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
kobieta, mama, ciąża
Z sondy przeprowadzonej pośród użytkowniczek portalu www.feminatal.pl wynika, że ponad połowa respondentek nigdy nie słyszała zarówno o defekcie enzymatycznym, jak i o metafolinie.
Z sondy przeprowadzonej pośród użytkowniczek portalu www.feminatal.pl wynika, że  ponad połowa respondentek nigdy nie słyszała zarówno o defekcie enzymatycznym, jak i o metafolinie, a wiedzę na temat kwasu foliowego czerpią głównie z prasy a nie od lekarza ginekologa!

Wyniki sondażu przeprowadzonego na portalu www.feminatal.pl potwierdzają, że kobiety mają coraz większą wiedzę na temat kwasu foliowego i konieczności jego uzupełniania, zwłaszcza w okresie ciąży. Skąd czerpią informacje? Ponad połowa badanych o wspomnianym zagadnieniu dowiedziała się z różnego rodzaju czasopism. Lekarz ginekolog był źródłem informacji tylko dla co czwartej kobiety. Spośród respondentek 16% zadeklarowało, że choć nie zna dokładnie roli kwasu foliowego, to wie że należy uzupełniać jego braki. Może warto więc zadbać, aby kobiety o kwasie foliowym dowiadywały się przede wszystkim od swoich lekarzy, którzy w profesjonalny sposób przekażą im najistotniejsze informacje.

Kobiety ciągle nie mają wiedzy na temat metafoliny – przetworzonej, gotowej do przyswojenia przez organizm formy folianu. Tylko 15% respondentek wie, co to jest i stosuje jej suplementację w postaci tabletek. Połowa badanych nigdy nie słyszała o metafolinie, a co czwarta - mimo że kojarzy nazwę - to jednak nie wie dokładnie, co ona oznacza.

Sonda wykazała także, że kobiety mają problem z powiązaniem tematu przyswajalności kwasu foliowego z „naukowym terminem”, jakim jest defekt enzymatyczny.
Przeszło 2/3 respondentek nigdy o nim nie słyszało, a 15% kobiet kojarzy, że ma to związek z ciążą i obecnością kwasu foliowego w organizmie. Tymczasem defekt enzymatyczny to problem z przyswajaniem kwasu foliowego, który potencjalnie ma co druga kobieta. Dlatego tak ważne jest uzupełnianie diety suplementem tabletkowym. W ankiecie przeprowadzonej przez feminatal..pl jedynie co 7 badana deklaruje, że wie czym jest defekt enzymatyczny oraz że należy suplementować kwas foliowy w formie tabletkowej.


Sonda została przeprowadzona na stronie internetowej www.femintal.pl. Internautki odpowiadały na pytanie dotyczące wiedzy na temat konsekwencji niedoboru kwasu foliowego, defektu enzymatycznego oraz metafoliny.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Anka
Anka | 2013-07-06 15:46 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Choć rzeczywście zauważlny jest bardzo duży wzrost wiedzy jeśli chodzi o ciążę u kobiety to również można spotrzec iż zainteresowanie dotyczy ogólnych informacji. Myślę, że nie można mieć tu pretensji do kobiet. Położne i ginekolodzy powinni podejmować się roli uświadamiania kobiet., również w kwestii chociażby takiej metafoliny.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?