Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Czy wiesz jaka jest dopuszczalna ilość cukru dla dziecka?

| 25.08.2016, aktualizacja: 25.08.2016 | 0

Są nowe badania kardiologów, które określają jaka jest granica spożywania cukru przez dzieci. Wiecie już?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
ile cukru jedzą dzieci
fot. Fotolia
Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne przygotowało nowe badania na temat spożywania przez dzieci cukru. Prosi, by potraktować je poważnie, gdyż dotyczą zdrowia i życia naszych ukochanych dzieci.

Czy wiesz ile cukru mają płatki  śniadaniowe?

Czasem rodzice zastanawiają się, ile dziecko może spożyć cukru w ciągu dnia, by nie odbiło się to na jego zdrowiu. Nowe badania potwierdzają, że dziecko nie powinno zjeść w produktach więcej niż 6 łyżeczek cukru. To mniej więcej 100 kalorii, lub 25 gramów. 

O tym, jak ważne jest pilnowanie diety dziecka nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Spożywanie cukru  może się odbić na zdrowiu dziecka w sposób długofalowy, chodzi o otyłość, cholesterol, cukrzycę, i inne.
Dr Miriam Vos tłumaczy rodzicom, jak powinni podejść do tematu. Najważniejsze w tej kwestii jest zdobycie niezwykle cennej informacji odnośnie tego, ile cukru zawartego jest w konkretnych produktach. 6 łyżeczek cukru wydaje się ilością niewyobrażalną, ale gdyby zsumować wszystkie produkty, które dzieci zjadają w ciągu dnia, może się niestety okazać, że jest ich więcej.

Jedna butelka słodkiego napoju z gazem to 33 g cukru, pączek to 23 g." - przypomina dr Vos. Trzeba wybierać produkty, które mają jak najmniej sztucznego cukru, a częściej sięgać po owoce. No i nie zapominać, że cukier występuje w różnych postaciach, więc trzeba zsumować wszystkie posiłki, a nie tylko słodycze i przekąski. 

Czy stosujecie się do zasady 6 łyżeczek? Weźcie udział w sondzie! źródło: popsugar.com
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?