Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Dlaczego nie wolno jeść winogron w ciąży? [WIDEO]

| aktualizacja: 11.04.2017 | 4

Chcesz się zdrowo odżywiać w ciąży i spożywasz dużo owoców i warzyw? Zobacz, dlaczego jedzenie winogron może być niebezpieczne dla płodu.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

Zobacz inne z serii Ciąża - nasze filmowe hity (12):

Zobacz inne z serii Dieta w ciąży - porady WIDEO (6):

Dlaczego nie wolno jeść winogrona w ciąży?
- Proszę zwrócić uwagę, że w żadnej zbilansowanej diecie dla ciężarnej nie ma winogrona. Dlaczego? - pyta dr Jacek Tulimowski, ginekolog-położnik. - Po pierwsze dlatego, że mają dużą zawartość cukru a po drugie ze względu na to, że zawierają niebezpieczne substancje.
 

Winogrona w ciąży mogą wpłynąć na problemy z sercem płodu

Zdaniem lekarza zawarte w winogronach substancje mogą powodować kłopoty z sercem płodu.
- W późniejszym czasie u dziecka może pojawić się problem z przewodem tętniczym, tzw. przewodem Botalla - wyjaśnia dr Jacek Tulimowski. - Jest to taka struktura u płodu, która się automatycznie zamyka, i przez substancje zawarte w winogronach może pojawić się kłopot, że ten przewód nie chce się odpowiednio zamknąć po porodzie.
Wówczas noworodek  zostanie objęty badaniem kardiologicznym. W najgorszym przypadku istnieje konieczność chirurgicznego zamknięcia tego przewodu u nowonarodzonego dziecka, czyli po prostu operacja serca maluszka.
Dlatego tak ważne jest, by pamiętać, że dieta w ciąży to nie tylko ilość i dobór produktów, ale również  spojrzenie, czy substancje zawarte w danym produkcie nie uszkodzą płodu - ostrzega dr Jacek Tulimowski.
W jaki sposób substancje mogą wpływać na uszkodzenie płodu? Obejrzyj wideo i posłuchaj porady eksperta.

Polecamy:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (4)
avatar

Hana
Hana | 2017-07-13 18:29 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

W ostatnim tygodniu jadłam praktycznie codziennie duża ilość winogron, zarówno jasne jak i ciemne. Fakt, trochę się zjerzylam to słysząc. Ale są inne gorsze rzeczy... Niż winogrona.

Odpowiedz

o.na
o.na | 2017-04-24 20:31 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

fascynujące cóż to za niebezpieczne substancje, mają jakąś magiczną nazwą?

Odpowiedz

G
G | 2017-04-19 18:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

NIWIEM BO JESTEM WCIĄZY CO MAM ROBIĆ STRACE

Odpowiedz

as
as | 2017-04-11 22:00 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

To, że winogrona nie są na liście zalecanych produktów nie wyrzuca ich z automatu do listy produktów zakazanych (jak surową ryba czy sery pleśniowe). Nigdy wcześniej nie spotkałam się z taką informacją, a szkoda bo akurat winogrono jadłam niemalże codziennie (miałam niską glikemie). Gratuluję formy postu. Faktycznie, jeśli 'zbilansowana dieta' nie uwzględnia jakiegoś składnika to na pewno jest on szkodliwy i my mamy o tym wiedzieć 'bo przecież na liście go nie ma'

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?