Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Zapominasz w ciąży? To może być "baby brain"!

| aktualizacja: 16.08.2016 | 4

W ciąży zapominasz, wszystko gubisz i czujesz się głupsza? To może być 'baby brain'! To niegroźne zjawisko minie, kiedy urodzisz! Naukowcy zaprzeczają jego istnieniu. Kobiety w ciąży mówią, że 'baby brain' to fakt. Kto ma rację?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
baby brain
fot. fotolia.com

‘Baby’ co? 

Odkąd jesteś w ciąży, gorzej Ci się myśli? Chyba dopadło Cię 'baby brain'! Nie przejmuj się, wiele kobiet narzeka na to w ciąży. Mózg pracuje wtedy jakby wolniej, ale to mija po porodzie. Tłumaczy się to tak, że w ciąży kobieta "oddaje" dziecku swoje siły, a jej własne (umysłowe też!) słabną.

Naukowcy nie przyjmują do wiadomości czegoś takiego, jak zjawisko ‘baby brain’. Mówią, że nie ma na to wystarczających dowodów. Kobietom to nie przeszkadza - w końcu wiedzą, jak się czują w ciąży!

Amerykańscy naukowcy...

Laura Glynn – psycholog z Chapman University w Kalifornii – twierdzi, że takie krótkotrwałe zaniki pamięci mogą być spowodowane zmianami hormonalnymi, które zachodzą w ciele ciężarnej kobiety, lub ruchami rozwijającego się dziecka.

Dr Glynn przyznała, że właśnie roztargnienie może być kosztem, jaki organizm kobiety ponosi podczas ciąży. Dodała, że oprócz kosztów są też zyski – bycie lepszą, bardziej wrażliwą matką.  

Matka swoje wie

Dr Myra Wick z Mayo Clinic z oddziałami w kilku stanach Ameryki – powołując się na "innych ekspertów" - przyznaje, że być może kobiety wiedzą, co się z nimi dzieje w czasie ciąży i nie potrzebują na to lekarskiego glejtu. Wygląda na to, że mimo lekarskich wątpliwości, 'baby brain' istnieje. 

 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (4)
avatar

Anka
Anka | 2016-07-01 14:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

ja teraz to przechodze, jakbym demencje starcza miala... uciazliwe bywa

Odpowiedz

meg
meg | 2016-02-11 14:50 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

W drugiej ciąży dopadło mnie to schorzenie.. straszne

Odpowiedz

saly
saly | 2016-02-04 17:45 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

To zjawisko istnieje :) w ciąży byłam zupełnie "odmóżdżona" :) nie kojarzyłam zupełnie faktów, zapominałam o najprostszych rzeczach, byłam naprawdę mniej inteligentna :)

Odpowiedz

followmybaby
followmybaby | 2016-01-14 15:02 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Moja przyjaciolka w ciazy o niczym nie pamietala, zero koncentracji, te same historie opowiadala po kilka razy :-)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?