Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Czytanki przed ekranem: „Igor i lalki”

| aktualizacja: 06.03.2012 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
muzeum kinematografii w  łodzi
11.03.2012r., godz.12.00 Muzeum Kinematografii zaprasza dzieci w wieku 3 – 6 lat oraz do ich rodziców na czytanie przed ekranem, na poduchach.

Czytanki przed ekranem: „Igor i lalki”
tekst: Pija Lindenbaum; Wydawnictwo Zakamarki, 2009

• Warsztaty twórcze: „Czy lalki to dobra zabawa tylko dla dziewczyn?”
• Projekcja krótkometrażowych filmów animowanych, zrealizowanych w Studiu Małych Form Filmowych Se-Ma-For, 35’
„Zakupy” (z serii „Miś Uszatek”)
„Słodkie życie” (z serii „Przygody kota Filemona”)
„Pogoń” (z serii „Zaczarowany ołówek”)
„W przestworzach” (z serii „Ferdynand Wspaniały”)

W ramach projektu „Mały Kinematograf” odbywać się będą wydarzenia łączące różne dziedziny kultury i sztuki, skierowane do dzieci w wieku 3 – 6 lat oraz do ich rodziców i opiekunów. Chcemy pokazać, że Łódź jest niezwykłym miastem. I że jest tu miejsce na kreatywność i innowacyjność. W przestrzeni Muzeum Kinematografii będziemy wspólnie z dziećmi i ich rodzicami czy opiekunami czytać, oglądać, malować, wycinać, konstruować. Myśleć, opowiadać i z uwagą słuchać, co dzieci mają do powiedzenia. • W każde niedzielne południe zapraszamy na projekcje filmowe, prezentacje wystaw „Pałac pełen bajek” i „Latająca maszyna”, cykliczne spotkania z wybranymi książkami i ich autorami – „Czytanki przed ekranem”, zajęcia plastyczne i działania twórcze, warsztaty dla dorosłych, kiermasze książek.

„Czytanki przed ekranem” (czytanie przed ekranem, na poduchach) – to prezentacja fragmentów wyjątkowych książek: „Igor i lalki”, „O żabce, co nie została królewną”, „Wszystko gra”, serii książek o przygodach Tsatsikiego, „Maska lwa”, „Baśnie rosyjskie. Czarna kura”, „Jak mama została Indianką”, „Kłopot” i polskich baśni. Chcemy promować czytanie i popularyzować książki wyjątkowe. Proponujemy lektury warte uwagi, pozycje, które otwierają wyobraźnię, rozwijają, uczą samodzielnego myślenia.

Muzeum Kinematografii
Plac Zwycięstwa 1
Łódź
więcej »

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?