Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Nasza "debata" prezydencka: Andrzej Duda odpowiedział jako pierwszy

| aktualizacja: 07.11.2017 | 22

Obydwu kandydatom zadaliśmy te same pytania: jak chcą wspierać młodych ludzi, by decydowali się na posiadanie dziecka, jak chcą poprawić opiekę zdrowotną i o sześciolatki w szkołach. Jako pierwszy na nasze pytania odpowiedział Andrzej Duda.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(7)
fot. Materiały prasowe
Zachęcamy, żebyście wzięli udział w wyborach prezydenckich, bo w ten sposób można wpływać na to, co dzieje się wokół i na przyszłość, jaką będą miały nasze dzieci.
Dlatego obydwu kandydatom na urząd Prezydenta RP w naszej mini debacie prezydenckiej zadaliśmy te same pytania o politykę rodzinną, jaką zamierzają prowadzić po wygranych wyborach. Co obiecują młodym rodzicom i osobom, które nie wiedzą, czy zdecydować się na dziecko?
Mamy nadzieję, że merytoryczne odpowiedzi obydwu kandydatów pomogą nam dokonać dobrego wyboru 24 maja.
Jako pierwszy na nasze pytania odpowiedział Andrzej Duda. Czekamy na odpowiedzi Bronisława Komorowskiego.

W Polsce znów rodzi się mniej dzieci (dane za I kwartał 2015). W jaki sposób zamierza Pan zachęcać Polaków do posiadania potomstwa, aby nie groziła nam katastrofa demograficzna?


Andrzej Duda: Obiecuję, że absolutnym priorytetem będą dla mnie działania zmierzające do tego, żeby w Polsce rodziło się więcej dzieci i żeby jak najwięcej młodych rodziców mogło się cieszyć tym nieprawdopodobnym szczęściem. Obiecuję, że na samym początku mojej kadencji prześlę projekty wprowadzające 500 zł dodatek na dzieci oraz podnoszące kwotę wolną od podatku do 8000 zł.
W dalszej kolejności planuję przygotować propozycje polepszające sytuację rodzin poprzez obniżenie wieku emerytalnego, wprowadzenie zapisów nagradzających osoby poświęcające się opiece nad rodziną oraz przede wszystkim wsparcie dla mikroprzedsiębiorców i przedsiębiorstw rodzinnych.


Na wizytę do kardiologa dziecięcego czeka się ponad 3 miesiące, podobne kolejki są do innych specjalistów. W Polsce zaczyna brakować pediatrów, a opieka stomatologiczna nad dziećmi jest jedną z najgorszych w Europie: studenci z krajów skandynawskich przyjeżdżają do Polski oglądać próchnicę u małych dzieci. Jaki ma Pan pomysł na poprawę stanu opieki zdrowotnej nad dziećmi? Czy zostaną przywrócone gabinety lekarskie i stomatologiczne w szkołach?


Andrzej Duda: Przywrócenie gabinetów lekarskich i stomatologicznych w szkołach jest absolutnym priorytetem. Będę o to zabiegał w rządzie i stanowczo domagał się podjęcia tu szybkich działań.  Zakładam, że dostęp do lekarzy specjalistów szybko i znacząco się poprawi, jeśli nastąpi likwidacja NFZ i reforma systemu finansowania świadczeń medycznych.
W przypadku kardiologii dziecięcej należałoby rozważyć, czy nie powinno się w niej znieść limitowania świadczeń. Będę chciał o tym rozmawiać.

Czy uważa Pan, że to rodzice powinni decydować o tym, czy ich sześcioletnie dzieci pójdą do pierwszej klasy?

Andrzej Duda: Rodzice mają prawo decydować kiedy ich dzieci mają iść do pierwszej klasy. To jest ich prawo i państwo nie może prowadzić uszczęśliwiania i ujednolicania rodzin na siłę. System edukacji ma wspierać rodziny w wychowaniu, a nie wprowadzać sztuczne bariery.

Czytaj też: Czy Polska kocha dzieci? Czy dzieci są pod dobrą opieką?
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (22)
avatar

lik22
lik22 | 2015-05-24 01:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Do Kaja: Prosze nie łamać ciszy wyborczej!

Odpowiedz

kaja
kaja | 2015-05-23 17:17 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

mój głos oddaje na pana Komorowskiego

Odpowiedz

LoLa
LoLa | 2015-05-22 23:33 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jak nie zmienimy prezydenta, to będzie jak jest: kolejki do lekarzy, coraz mniej dzieci, coraz więcej młodych na Wyspach. Kształcimy młodych ludzi na studiach, po to, by wyjeżdżali za granicę??? Nie szkoda naszych pieniędzy i młodych ludzi, którzy wyjechali? Co mówił Komorowski: emigracja to nie tragedia? To czemu sam nie wyjedzie? Połowa moich koleżanek z klasy wyjechała. To kto ma mieć te dzieci w Polsce? Musi coś się zmienić. Nie chcę, by moje dzieci musiały kiedyś szukać szansy na szczęście i pracy za granicą. Nie wiem, czy Duda jest zbawieniem, ale jest szansą!

Odpowiedz

NoXann
NoXann | 2015-05-22 17:42 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jesteście szurnięci wszyscy zdrowo??? Naiwni jak dzieci??? A może coś ćpacie?? A może wszystko na raz?? Zmieni się tylko tyle,że jedne świnie odejdą od koryta,a przyjdą drugie. A ponieważ nie miały dostępu do niego od lat, to sporo czasu minie zanim się nażrą. Nikt nie powinien iść na jakiekolwiek wybory i głosować!! Najpierw niech wprowadzą sobie prawny zapis,że dostają 12 pensji jak normalnie ludzie. Chcą premie i nagrody??? Niech najpierw spada bezrobocie w tym kraju. Nie są zakładem produkcyjnym przynoszącym dochody. Podobnie jak ZUS czy NFZ.

Odpowiedz

justyś87
justyś87 | 2015-05-22 16:58 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja na wizytę do kardiologa dziecięcego czekałam ponad 7 miesięcy. Uważam że to skandal, bo okazało się że syn ma dosyć poważną wadę serca. Pan prezydent Komorowski przez 5 lat nie zrobił nic, nawet nie próbował. Mam nadzieję że prezydentem teraz zostanie Pan Duda i zacznie się coś w Polsce zmieniać, może chociaż będzie próbował. Przyszłość ma na imię Polska!!!

Odpowiedz

Minerwa
Minerwa | 2015-05-22 15:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Gdyby mu się to udało, rozwiązałby może nie połowę, ale jedną trzecią polskich problemów jak nic :) No cóż, szczęść Boże, niech próbuje, bo dotychczasowy prezydent nawet nie próbował (patrz zmielone referendum Elbanowskich) i zdaje się w dalszym ciągu nie zamierza.

Odpowiedz

joanna32
joanna32 | 2015-05-22 10:41 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

mądry człowiek i rozwazny,mam nadzieje ze dotrzyma słowa nasz nowy prezydent

Odpowiedz

AniaD
AniaD | 2015-05-22 09:42 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Pójdźmy i zagłosujmy. Zmieńmy kraj!!! Przyszłość ma na imię Polska. Przyszłość to też RODZINA. Tylko Andrzej Duda gwarantuje prawdziwie dobry klimat dla rodziny.

Odpowiedz

msiek z sokołówki
msiek z sokołówki | 2015-05-22 09:40 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

I poważny kandydat odpowiedział a d... żołedny olał. I tyle w temacie. Przyszłość ma na imię Polska!

Odpowiedz

m95
m95 | 2015-05-21 22:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Przyszłośc ma na imię Polska!!!

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?