Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Depresja w ciąży

| aktualizacja: 27.08.2008 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
edipresse.355114RKTRGB75.jpg
Dziecku udziela się twój nastrój - zarówno ten dobry, jak i zły. Maluchy, których mamy cierpią na depresję, są bardziej narażone na wystąpienie tej choroby.
W ciąży je się dla dwojga. Badania potwierdzają, że dla dwojga warto także troszczyć się o dobry nastrój. Brytyjscy naukowcy zauważyli, że kobiety, które cierpią w ciąży na depresję, o wiele częściej i ciężej przechodzą także depresję poporodową. Co więcej, ryzyko wystąpienia zaburzeń rozwojowych u ich dzieci wzrasta aż o 34 procent! Mamy z depresją częściej też rodzą wcześniaki.

Mamo, czy wiesz, że...
• Depresja dotyka ok. 10 proc. ciężarnych, przy czym objawy choroby często są mylone z innymi (w tym typowo ciążowymi) dolegliwościami.
• Symptomy, które mogą wskazywać na depresję, to m.in. zaburzenia nastroju (chwiejność emocjonalna, przygnębienie, obojętność), ale także problemy z zasypianiem, osłabienie, niewyjaśnionego pochodzenia bóle i wahania wagi ciała.
• Ponieważ leki przeciwdepresyjne mogą poważnie zakłócić rozwój dziecka, stosuje się je tylko w wyjątkowych przypadkach. Na szczęście dobre rezultaty dają także w 100 procentach bezpieczne metody – psychoterapia i leczenie światłem.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?