Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Detox pochwy na lepszą płodność. Zobacz, która celebrytka go poleca

| aktualizacja: 14.11.2016 | 4

O zaletach ziołowych nasiadówek rozmawiały nasze babcie. Obecnie adresy salonów SPA, w których można skorzystać z detoxu pochwy, przekazują sobie gwiazdy Hollywood. Ty możesz z powodzeniem zrobić sobie taki zabieg w domu.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
WC, toaleta, detox pochwy, nasiadówka
fot. Fotolia
Detox pochwy to nic innego, jak ciepła parowa kąpiel dolnych partii ciała. Nasiadówka przyspiesza leczenie wielu kobiecych dolegliwości.

Przekonuje o tym amerykańska aktorka Gwyneth Paltrow na swojej stronie internetowej www.goop.com. Gwiazda twierdzi, że „Seans parówki pochwy jest bardzo przyjemny, siedzi się na minitronie, a kombinacja pary, podczerwieni i odpowiednio dobranych ziół oczyszcza miejsca intymne, w szczególności macicę". O jakie dokładnie zioła chodzi? Do detoxu pochwy używa się głównie bylicy (piołunu). Przeciwnicy oczyszczania pochwy żartują, że to zioło stosowane jest od lat w medycynie chińskiej, w Korei używa się go do ciast i zup, a w Los Angeles... do parówek pochwy. Z drugiej jednak strony bylica rzeczywiście ma działanie terapeutyczne i jest zalecana w wypadku nieregularnych lub bolesnych miesiączek. Ma też działanie antyseptyczne.
Poznaj: Domowe sposoby na infekcje pochwy

Na jakie dolegliwości zaleca się stosowanie parówki pochwy?
  • Nawracające infekcje pochwy
  • Zapalenie pęcherza moczowego
  • Nieregularne, bolesne miesiączki
  • Stany zapalne jajników
  • Problemy z zajściem w ciążę
  • Utrudnione gojenie krocza po porodzie
  • Hemoroidy

Zabieg oczyszczania pochwy

Jak wygląda parówka pochwy w wersji luksusowej? W wybranych salonach SPA są specjalne siedziska z otworem, przez który ziołowa mgiełka przedostaje się do miejsc intymnych. W tym czasie kobieta jest szczelnie przykryta pelerynką. Detox pochwy trwa ok. 30 min i kosztuje 30-60 dolarów.
 
zdjęcie ze strony internetowej salonu SPA w Chicago (www.kingspa.com)

Jak zrobić domową nasiadówkę?

Najlepiej zrób detox pochwy wieczorem, przed pójściem spać. Po zabiegu dolne partie ciała powinny być ciepło otulone (nie wolno ich wychładzać). Przygotuj leczniczy wywar, np. garść bylicy zalej 8 szklankami wody, gotuj przez kilka minut. Naczynie z wywarem możesz umieść w muszli sedesowej, a następnie ostrożnie usiądź nad parą i szczelnie okryj dolne partie ciała.
Jeśli jesteś uczulona na bylicę, możesz wykorzystać do przygotowania wywaru inne składniki, np. korę dębu, koper, skrzyp, krwawnik, macierzankę albo słomę owsianą.
Uwaga! Nasiadówek nie powinny robić kobiety w ciąży!

Zobacz też: Opinie o leku przeciw zapaleniom dróg moczowych - Urofuraginum

Opinia specjalisty

Przeczytaj, co na ten temat sądzi lek. med. Bartłomiej Kuczera, specjalista ginekolog – położnik z kliniki leczenia niepłodności InviMed? 
- Detoks pochwy to nic innego, jak tzw. nasiadówki z naparów ziołowych, stosowane od dawna w leczeniu dolegliwości żeńskich narządów płciowych. Wbrew pozorom nie jest to wyłącznie domowa metoda leczenia. Od lat wykorzystują ją polskie sanatoria w uzdrowiskach jako element fizykoterapii. Warto dodać, że doświadczenie polskiej balneoterapii jest w tym zakresie niemałe i chyba niesłusznie zapomniane. Leczenie ciepłem, parówki i kąpiele w naparach ziół lub borowinach znane są medycynie od stuleci. Najczęstszymi wskazaniami do terapii były i są przewlekłe stany zapalne oraz zmiany zanikowe dróg rodnych. W leczeniu wykorzystuje się zjawisko przekrwienia z przegrzania. Towarzyszące mu zwiększenie przepływu krwi w leczonym obszarze ciała wraz z wchłanianymi z naparu lub borowiny substancjami leczniczymi nasila procesy naprawcze i łagodzi dolegliwości. Gorąca para powoduje przegrzanie okolic krocza i miednicy, co skutkuje rozszerzeniem naczyń i zwiększa przepływ krwi.

Przeczytaj: Masz upławy? Zwróć uwagę na ich kolor
lek. med. Bartłomiej Kuczera konsultacja: lek. med. Bartłomiej Kuczera
specjalista ginekolog-położnik z kliniki leczenia niepłodności InviMed w Katowicach
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (4)
avatar

Aga
Aga | 2015-05-05 13:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A co jak ktoś jest uczulony na bylice??

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Joanna Karwat
Joanna Karwat | Aga | 2015-05-09 10:22 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Do nasiadówki można wykorzystać też inne składniki, dodałam je w tekście

Odpowiedz

Gocha
Gocha | 2015-05-04 15:17 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Pamiętam, że moja mama robiła sobie coś takiego w misce

Odpowiedz

Paulla
Paulla | 2015-05-04 10:14 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Świetna (i zdrowa) opcja na wieczór panieński ;-)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?