Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Planuję zajść w ciążę, co z dietą niskotłuszczową?

| aktualizacja: 04.08.2014 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
kobieta, kobieta z sałatką
fot. Fotolia
Podstawą diety niskotłuszczowej jest unikanie tłuszczu pochodzenia zwierzęcego, zrezygnowanie ze smażenia na rzecz gotowania i jedzenia tłuszczów roślinnych. Czy zmienić coś w diecie podczas starań o dziecko? Radzi Małgorzata Pelikan, dietetyk kliniczny Centrum Dietetycznego 4Health w Katowicach.
Od wielu lat jestem na diecie niskotłuszczowej. Nie jem masła, fast foodów, tłustego mięsa. Nie smażę potraw, tylko gotuję np. na parze.  Dzięki temu trzymam wagę, dobrze sie też czuję. Ale planuję zajść w ciążę i zastanawiam się, czy powinnam związku z tym zmieniać swój jadłospis.   Małgosia

Wszystko zależy jak dieta beztłuszczowa jest skomponowana i jaka jest podaż tłuszczów w ciągu doby. Niedobór tłuszczu może negatywnie wpływać na funkcjonowanie hormonów płciowych, jednak jeżeli dieta zawiera ok. 60 g tłuszczu na dobę i są to w głównej mierze jednonienasycone i wielonienasycone kwasy tłuszczowe (znajdziesz je w olejach, orzechach, awokado, oliwkach) – menu może nie wymagać zmian.

Dieta beztłuszczowa a ciąża

W celu jednoznacznej oceny diety, należałoby przeanalizować codzienne menu z dietetykiem, gdyż nie tylko tłuszcze mówią nam o tym, czy odżywia się Pani prawidłowo, czy też nie.
mgr Małgorzata Pelikan konsultacja: mgr Małgorzata Pelikan
Dietetyk kliniczny, pracuje w  Centrum Dietetyki Klinicznej 4Health w Katowicach.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?