Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Czy dietą naprawdę można zwiększyć płodność?

| aktualizacja: 22.05.2017 | 10

Dietą można wyleczyć się z wielu chorób, poprawić wygląd zewnętrzny, a także wzmocnić organizm od wewnątrz. Istnieje również możliwość zwiększenia płodności za pomocą dobrze zbilansowanej diety. Zobacz, od czego zacząć.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)
mężczyzna i kobieta w kuchni - dieta na płodność
fot. Fotolia

Nie od dziś wiadomo, że dieta wpływa diametralnie na nasz organizm, a to co spożywamy ma odzwierciedlenie w zdrowiu i wyglądzie. Od kilku lat wiemy też, że dietą można wspomagać płodność – zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Badania prowadzone przez różne jednostki naukowe (badaczy, instytuty i uniwersytety), które znajdują się na całym świecie, potwierdzają, że istnieją składniki diety, które są niezbędne płodowi. Są również składniki, które są niezbędne organizmowi jeszcze przed poczęciem – przyswajane przed staraniami o dziecko zwiększą szanse na poczęcie.

Dieta płodności jest i dla kobiet, i dla mężczyzn

Odpowiednia ilość niektórych składników może zmniejszyć ryzyko powikłań w ciąży oraz wystąpienia w przyszłości chorób u dziecka. Tak samo ważna jest prawidłowa waga jeszcze przed ciążą, ponieważ to także od niej zależy płodność. Nie wszyscy przywiązują wagę do tego, co jedzą, a jest to duży błąd, ponieważ nasze wybory jedzeniowe teraz, mogą mieć skutki nawet w dalekiej przyszłości. Dlatego tak ważne jest zadbanie o dietę podczas planowania poczęcia – dobrze zbilansowany jadłospis wpłynie pozytywnie na komórki jajowe oraz na żywotność plemników. Należy jednak pamiętać, że jest to proces i na efekty diety wspomagającej płodność trzeba czasem poczekać nawet kilka-kilkanaście miesięcy.  W przypadku par leczących się z powodu niepłodności męskiej, przejście na dietę bardzo dobrze koreluje z terapią farmakologiczną – ze względu na czas rozwoju plemnika, na poprawę parametrów nasienia trzeba poczekać 3 miesiące, a to jest odpowiedni czas żeby uzyskać redukcję masy ciała.

Dieta, która wspomaga leczenie niepłodności

W trakcie planowania dziecka warto zadbać by jadłospis był bogaty w składniki podnoszące płodność. Jedzenie zgodnie z dietą propłodnościową jest czymś, co może zrobić każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania, płodności czy aktualnych jej zaburzeń, wieku, czasu i pieniędzy. Czemu nie wykorzystać jedzenia by poprawić samopoczucie, wpłynąć na lepsze zdrowie swoje i przyszłego dziecka, prawidłowy przebieg ciąży czy zwiększenie płodności?
 
Szacuje się, że co piąta para w Polsce w wieku rozrodczym ma problem z poczęciem dziecka (około 20% par, w sumie 1,5 mln kobiet i mężczyzn; niektóre statystyki mówią nawet o 3 mln niepłodnych Polaków). To problem nasilający się z każdym rokiem. Uważa się, że problem niepłodności obecnie w 40% jest zależny od kobiety i w 40% od mężczyzny, w 20% dotyczy obojga partnerów. Dieta propłodnościowa to nie tylko wzmocnenie płodności, ale właściwe przygotowanie do ciąży i zmniejszenie ryzyka poronień. Przestawienie się na nią jest jedną z lepszych zmian dla zdrowia rodziców i ich przyszłego dziecka, ponieważ odżywianie wpływa bezpośrednio na zdrowie organizmu i układu rozrodczego.
 
W ułożeniu takiej diety pomoże ci ginekolog oraz dietetyk, jednak zacząć możesz od przeczytania książki. Dieta dla płodności autorstwa Sylwii Leszczyńskiej to niezbędnik dla kobiet i mężczyzn, którzy zmagają się z obniżoną płodnością i niepłodnością i chcą odżywiać się zdrowo w okresie przygotowania do ciąży.  To kompendium wiedzy na temat wpływu diety na płodność oraz zdrowie przyszłego dziecka.

 
Ta książka odpowiada na szereg pytań, z którymi zmagają się pary starające o dziecko: co wpływa na zdrowie komórek jajowych i plemników? Jakie składniki diety propłodnościowej są potrzebne do wydzielania przez organizm hormonów i ich działania? Dlaczego dieta i kobiety, i mężczyzny jest taka istotna podczas starań o dziecko?
Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w książce.
 
Zapraszamy również do naszej bazy składników wspomagających płodność, dzięki niej dowiecie się, jakich produktów w swojej diecie unikać by łatwiej zajść w ciążę, a także które składniki są niezbędne organizmowi już po poczęciu.

Zobacz też:

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (10)
avatar

michasia
michasia | 2017-10-08 15:06 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Gdzie mozna kupić ten Fertilovit??

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Magda
Magda | michasia | 2017-10-10 07:57 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja zamawiałam przez internet. To jest chyba najwygodniejszy sposób.

Odpowiedz

Agata
Agata | michasia | 2017-10-16 20:17 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Najlepiej i najpewniej to zamów przez internet. Szybko Ci dojdzie

Odpowiedz

Magda
Magda | 2017-09-07 07:41 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja brałam Fertilovit tak 4 miesiące wcześniej zaczęłam, zanim zaczęliśmy starania i udało się bez problemów. Teraz maluch rośnie.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

miska
miska | Magda | 2017-09-17 09:06 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A gdzie mozna kupić ten fertilovit?

Odpowiedz

Magda
Magda | miska | 2017-09-19 14:55 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zamawiałam przez internet. Polecam tez zakupić dla męża od razu:)

Odpowiedz

Aga
Aga | 2017-08-12 08:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Suplement Fertilovit zawiera specjalną kombinację witamin i innych kluczowych substancji poprawiających ochronę wrażliwych plemników i komórek jajowych przed szkodliwym stresem oksydacyjnym, bierzemy drugi miesiąc. Musisz pamiętać że to głównie stres jest powodem tego że nie można zajść w ciążę

Odpowiedz

kaska
kaska | 2017-08-10 08:24 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A co to jest ten Fertilovit? Jak długo bierzesz? My także staramy się o maleństwo i nie wiem czemu nie wychodzi...

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Ania
Ania | kaska | 2017-09-06 08:35 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja łykałam Fertilovit przez pol roku, obecnie jestem w czwartym mies ciąży:)

Odpowiedz

Aga
Aga | 2017-08-08 08:53 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Oczywiście, że warto się przede wszystkim zdrowo odzywiać, ale trzeba pamiętać że to wszystko może być za mało. Ja zaczęłam wspomagać się takze Fertilovitem i mój mąż także, zawiera wiele cennych składników które pomagają.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?