Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Dieta oxy - nowa dieta białkowa

| aktualizacja: 03.09.2015 | 0

Dieta oxy to nowa dieta białkowa, która szybko zyskuje na popularności. Jest podobna do diety Dukana, ale została ulepszona przez jej twórców, dzięki czemu, jak twierdzą, jest bezpieczna. Sprawdź, o co chodzi w tej diecie i ile można na niej schudnąć.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)
dieta, kobieta, śniadanie, muesli
fot. Picture-Factory - Fotolia.com
Dieta oxy podbija serca coraz większej liczby kobiet, już w pierwszych dniach sprzedaży znalazła się w czołówce polskich diet. No właśnie - dietę przede wszystkim należy kupić. Wytycznych nie otrzymamy bezpłatnie, a co więcej, nawet gdy za nie zapłacimy, nie otrzymujemy gwarancji utraty zbędnych kilogramów. Na czym więc ta dieta polega?

Zasady diety oxy

Dieta oxy trwa 3 tygodnie i składa się z 3 faz, każda trwa tydzień. Podstawą menu jest bogaty w antyoksydanty shake, którego podstawą jest kefir, otręby i żurawina. W czasie pierwszego tygodnia dieta opiera się przede wszystkim na białku zwierzęcym i celem tego etapu jest spalenie tłuszczu. W drugim tygodniu do diety włączamy białko roślinne, a ostatni tydzień jest fazą stabilizacji.

Sprawdź, na czym polega dieta zgodna z grupą krwi

Czy dieta oxy jest zdrowa?

Jak przed każdą inną dietą, także przed zastosowaniem tej należy skonsultować się z lekarzem. Pierwszy etap diety przypomina dietę Dukana przez bazowanie na białku zwierzęcym. Trwa on jednak dość krótko, później włączamy białko roślinne. Etap białkowy trwa dwa tygodnie, dlatego twórcy diety twierdzą, że ryzyko wystąpienia niepożądanych objawów jest znikome.

Zobacz też: Dieta Dukana 1 faza –przepisy

Zagrożenia diety oxy

Dietetycy podkreślają, że dieta oxy jest jedną z szybkich diet, które niosą ze sobą ryzyko efektu jo-jo. Szybki spadek wagi na początku diety nie jest wynikiem spalenia zbędnej tkanki tłuszczowej, lecz cukru zapasowego, magazynowanego w wątrobie i mięśniach szkieletowych. Dopiero po ok. 2 tygodniach diety organizm zaczyna spalać tłuszcz.

Czy sól w diecie szkodzi aż tak bardzo?
 
Należy pamiętać, że dieta oxy mimo wszystkich zapewnień o jej bezpieczeństwie, jest jednak dietą białkową, podobnie jak dieta Dukana, której twórca stracił prawo wykonywania zawodu lekarza. Dlatego należy zachować ostrożność i być pod opieką lekarza w czasie stosowania diety.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?