Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Dlaczego podajesz dziecku konserwanty?

| aktualizacja: 06.05.2014 | 4
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
mama, dziecko, zakupy, pieczywo
fot. Panthermedia
Aż 91% mam (w badaniu przeprowadzonym przez Instytut Millward Brown) zadeklarowało, że stara się unikać kupowania produktów zawierających substancje konserwujące, dlaczego więc, aż blisko połowa nie pamiętała o sprawdzeniu składu produktu, gdy ostatnio kupowała wodę smakową.
Wyniki badań przeprowadzonych przez Instytut Millward Brown dla marki Kubuś Waterrr pokazują, że istnieje duża różnica pomiędzy deklaracjami mam, a ich decyzją zakupową w kwestii wyboru produktów zawierających konserwanty.Czy to oznacza, że mamy akceptują konserwanty?


98% mam biorących udział w badaniu wie, że produkty zawierające konserwanty negatywnie wpływają na zdrowie dzieci.
 

Temat konserwantów nie jest tak często poruszany w mediach, jak zagadnienia dotyczące sztucznych barwników czy substancji słodzących, dlatego też mamy mają mniejszą wiedzę na ich temat.
"Wynik jest tym bardziej niepokojący, gdyż ankietowane kobiety były mamami dzieci w wieku 3-12 lat, czyli okresie, kiedy to rodzice zmniejszają kontrolę nad tym, co jedzą i piją ich pociechy, w porównaniu do czasu, gdy dzieci były bardzo małe." – komentuje Łukasz Bielewicz, z Instytutu Badawczego Millward Brown.

Konserwanty w produktach

Konserwanty dodaje się do produktów spożywczych, by wydłużyć ich okres trwałości.
Często możemy je znaleźć w produktach, w których się ich w ogóle nie spodziewamy, jak np. wodach smakowych, które kojarzą się tylko z naturalnymi składnikami. Ponieważ konserwanty mogą negatywnie wpływać na zdrowie naszych dzieci, powinniśmy ograniczać spożywanie produktów, które je zawierają.

Czy mamy akceptują konserwanty?

Z wyników opisanych badan jasno wynika, że kobiety nie chcą dzieciom kupować produktów zawierających konserwanty, jednak prawie połowa z nich nie szuka ich w składzie. Ta sytuacja powinna zwrócić naszą uwagę, gdyż świadczyć może, że wiedza w zakresie konserwantów w produktach spożywczych jest wciąż niewystarczająca.

Sprawdź w teście, czy wiesz, jakie produkty kupować, by zdrowo odżywiać dziecko.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (4)
avatar

mama_jaśka
mama_jaśka | 2017-01-04 20:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

trudno jest całkiem unikać konserwantów, ale na szczęści można znaleźć naturalne produkty i to nie tylko w sklepach eko. W sieciówkach są też wędliny bez dodatków (np. kiełbasa tesco finest) czy serki białe (np. naturalny Bieluch, który ma w składzie samo mleko).

Odpowiedz

dora
dora | 2014-05-09 15:29 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Przy zakupach z dzieckiem nie mam czasu na czytanie składu.

Odpowiedz

gabi
gabi | 2014-05-09 15:28 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja zawsze sprawdzam skład!

Odpowiedz

Pola
Pola | 2014-05-09 11:10 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

sponsorowanie wody smakowej KUBUŚ aż bije po oczach... może jeszcze napiszecie, że skoro nie zawiera konserwantów= jest zdrowa??? masakra

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?