Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Dlaczego wciąż narażamy życie dzieci?! Nigdy więcej tak nie róbmy!

| aktualizacja: 22.08.2016 | 0

Opublikowano zdjęcia, na których uchwycono beztroskie zachowania rodziców mogące doprowadzić do groźnych wypadków.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)

Co polscy rodzice wyprawiają w zoo?

Zoo kojarzy nam się z przyjemną rodzinną rozrywką. Pamiętajmy jednak, by w trakcie zabawy zachować rozsądek. Zoo to przecież nie tylko słodkie króliczki czy kolorowe ptaszki, ale również dzikie zwierzęta, które mimo łagodnego wyglądu mogą być niezwykle niebezpieczne. 

Poznańskie zoo opublikowało zdjęcia rodziców, którzy narażają życie swoich dzieci. Widzimy na nich rodziców sadzających dzieci na barierkach czy podnoszących i nachylających swoje pociechy nad wybiegi z niebezpiecznymi zwierzętami. 

"To zdjęcia tylko z dwóch godzin weekendu. Czy musi się zdarzyć powtórka z zoo w Cincinnati, gdzie zginął goryl Harambe i ludzka głupota oraz brak poszanowania dla życia i dzieci, i zwierząt, zmuszą nas do zabicia któregoś z naszych podopiecznych? Jeśli nie chcecie akceptować naszych reguł bezpieczeństwa - nie przychodźcie do zoo" - apelują pracownicy zoo. 

Po wspomnianym wypadku w Cincinnati (Wypadek w zoo. Goryl wciągnął 4-latka do zagrody) pracownicy poznańskiego zoo prosili odwiedzających o rozwagę:
"To jest smutny moment - ale apelujemy o odrobinę zdrowego rozsądku, prosimy wszystkich odwiedzających zoo: zaopiekujcie się Waszymi dziećmi, prosimy zachowujcie się ostrożnie i zwracajcie uwagę na wszystkie przepisy - by uniknąć zabijania zwierząt w razie wypadku..." -  pisali niecałe 3 miesiące temu. 

Niestety mimo próśb, przestrzegania rodziców, zamieszczania tabliczek informacyjnych, w zoo wciąż dochodzi do sytuacji, które nie powinny mieć miejsca. Pracownicy zoo zamiast opowiadać o zwierzętach, większość czasu spędzają na zwracaniu rodzicom uwagi. 

Apelujemy i my: Zachowajcie bezpieczeństwo, nie narażajcie swoich dzieci!

Sprawdź koniecznie: Czego (i dlaczego) nie wolno robić w ZOO?
 

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?