Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Długie karmienie piersią zwiększa szansę dziecka na… karierę w dorosłym życiu!

| aktualizacja: 12.07.2017 | 5

Jak długo karmić piersią? Brazylijscy naukowcy twierdzą, że minimum rok, jeśli chcesz zapewnić dziecku dobry start w życiu. Zobacz, jak uzasadnili związek pomiędzy mlekiem matki a znalezieniem dobrze płatnej pracy.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Karmienie piersią
fot. Fotolia
Lista zalet dotyczących karmienia piersią wydłuża się bez końca. Dotychczas mówiło się najwięcej o walorach zdrowotnych. Długie karmienie malucha naturalnym mlekiem matki chroni w przyszłości dziecko przed nadwagą, otyłością, cukrzycą, chorobami serca, osteoporozą, nadciśnieniem.  Badania naukowe pokazały też, że karmienie piersią wpływa na lepszy rozwój mózgu noworodków. Teraz brazylijscy naukowcy udowadniają, że dłuższe karmienie piersią wpływa również na sukcesy malucha w przyszłości w życiu zawodowym.

Karm dłużej niż rok a zapewnisz dziecku dostatnie życie

Brazyliczycy przebadali 3, 5 tysiąca 30-latków. Z ich badań wynika, że im dłużej badani byli karmieni piersią, tym większe osiągnęli sukcesy na polu naukowym i zawodowym. Wyniki badań opublikowano w „The Lancet”. Podano tam, że w badaniu uczestniczyły dzieci, które karmione były mlekiem matki przez miesiąc i te, które ssały pierś dłużej niż rok. Wyniki analiz  jednoznacznie wskazywały, że dzieci, które były karmione dłużej piersią miały IQ wyższe o 4 punkty, osiągały lepsze wyniki w nauce, jak również odnosiły większe sukcesy na polu zawodowym. A co za tym idzie lepiej zarabiały również finansowo.

Czytaj też: Karmienie piersią chroni przed rakiem

Ssanie piersi wpływa na długofalowe korzyści społeczno-gospodarcze

Wyjątkowość tego badania polegała na tym, że do analizy wybrano osoby w równomiernej klasie społecznej. Jak zapewnia Bernardo Lesso Horta jest to dowód na to, że dłuższe karmienie piersią zapewnia dziecku korzyści społeczno-gospodarcze w dorosłym życiu.

Naukowcy twierdzą, że dzieje się tak dzięki długołańcuchowym nasyconym kwasom tłuszczowym, które są w mleku matki. Odpowiadają bowiem one za długofalowy rozwój mózgu.

Polecamy: Czy prawidłowo karmisz dziecko piersią - test

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca wyłączne karmienie piersią przez pierwszych pełnych 6 miesięcy życia dziecka. Potem powinno nastąpić rozszerzenie diety o produkty uzupełniające i kontynuowanie karmienia naturalnego. W krajach rozwijających się zalecane jest karmienie piersią minimum 3 lata lub dłużej, szczególnie dzieci obciążonych alergiami.

A wy co o tym sądzicie o tych badaniach?
Jak długo karmiłyście lub zamierzacie karmić swoje maleństwa?

Źródło: The Bump
Polecamy: Karmienie piersią - lepsze niż ubezpieczenie zdrowotne
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (5)
avatar

Gośka
Gośka | 2017-07-13 16:57 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Moja córka skończy nie długo rok i cały czas karmię piersią. I szczerze powiedziawszy nie wiem kiedy przestanę :-) Póki co nie planujemy przerywać.

Odpowiedz

Gk
Gk | 2017-07-13 08:26 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Moja corcia w grudniu bedzie miala 3 lata I ja karmie I nie jest to zaden klopot tych kstmien jest 2-3 na dobe I sa krotkie

Odpowiedz

mm
mm | 2015-03-20 22:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Karmię 21 miesięcy i mam zamiar nadal karmić. Z początku był plan żeby karmić do 24 miesiąca, ale chyba będzie nieco dłużej :)

Odpowiedz

cc
cc | 2015-03-20 08:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

3 lata karmieia piersia? To w ogole mozliwe? Owszem moze i kazda mama by chciala... Ale jak karmic 3latka piersia w przedszkolu? No i jak wyprodukowac taka ikosc mleka?

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

mm
mm | cc | 2015-03-20 22:38 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jak karmić 3 letniego przedszkolaka? Proste, przed i po przedszkolu :)
A mleko produkuje się samo, do póki dziecko chce ssać pierś.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?