Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Które dni cyklu są najbardziej płodne?

| 26.04.2011, aktualizacja: 07.09.2015 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
termometr
W które dni cyklu najłatwiej zajść w ciążę? Kiedy występują dni płodne? Odpowiada prof. Bogdan Chazan, ginekolog położnik.
Od kilku miesięcy staramy się o dziecko. Bez skutku. Mam bardzo regularne cykle, co 28 dni, jestem zdrowa, ale ciągle nie ma dwóch kresek na teście... Które dni cyklu są najbardziej płodne? Kiedy są moje dni płodne?  Iza

Na razie proszę nie martwić się faktem, że nie doczekaliście się upragnionej ciąży. Kilkumiesięczne starania to za mało, by mówić o niepłodności. Dopiero po roku regularnego współżycia bez stosowania metod ograniczających płodność lekarz najprawdopodobniej zleci wykonanie specjalistycznych badań.

Kiedy wypadają dni płodne?

Podczas trwającego 28 dni cyklu miesięcznego owulacja następuje ok. 14 dni przed miesiączką. Dni płodne przypadają wówczas mniej więcej pomiędzy 9. a 15. dniem cyklu. Aby zorientować się, kiedy pojawia się owulacja, czyli kiedy są dni płodne, można posłużyć się dostępnymi w aptekach testami owulacyjnymi.

Proszę też uważnie obserwować siebie. Samodzielne kontrolowanie cyklu polega m.in. na codziennym pomiarze porannej temperatury ciała i sprawdzaniu śluzu pochwowego, który w dniach płodnych przypomina białko jaja kurzego.

ZOBACZ TEŻ: co oznacza temperatura ciała – naucz się odczytywać wykres
prof. dr hab. n. med. Bogdan Chazan konsultacja: prof. dr hab. n. med. Bogdan Chazan
Ginekolog położnik.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?