Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

DO CZTERECH RAZY SZTUKA!

| aktualizacja: 28.06.2011 | 0

04 - 08. 07. 2011r., godz. 10.00 - 12.00 Warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży w CSW, Domu Harcerza, Muzeum Etnograficznym i Galerii Twórczości Plastycznej Dziecka .

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
wydarzenia
fot. Centrum Sztuki Współczesnej 'Znaki Czasu' w Toruniu
Dział EduAkcji CSW we współpracy z Domem Harcerza, Galerią i Ośrodkiem Twórczości Plastycznej Dziecka oraz Działem Edukacji toruńskiego Muzeum Etnograficznego zapraszają na adresowany do młodego pokolenia cykl działań artystycznych. Podczas kilkudniowych, otwartych warsztatów, mali i trochę więksi uczestnicy przekonają się, jak różnorodnie można spojrzeć na sztukę, a także bezpośrednio jej doświadczyć. Goszcząc codziennie w innej toruńskiej instytucji kulturalnej zmierzą się z bardzo różnymi twórczymi wyzwaniami i doświadczą na własnej skórze, jak wiele jest definicji sztuki!

W Muzeum Etnograficznym będzie można nie tylko przyjrzeć się dawnym dziełom sztuki, które niegdyś stanowiły nieodłączną część codzienności, ale także zbadać, jak spotkanie z tym zupełnie innym, zapomnianym już światem wpływa na naszą kreatywność.

CSW to miejsce spotkania ze sztuką najnowszą, często uznawaną za niezrozumiałą, trudną i pełną kontrowersji - tym czasem, jak przekonają się uczestnicy działań w Centrum, to właśnie sztuka współczesna może być wspaniałą inspiracją do własnych nieskrępowanych eksperymentów i twórczych prowokacji.

W Domu Harcerza uczestnicy spróbują swoich sił w działaniach performatywnych. Przy użyciu minimalistycznych środków oraz maksymalnej dozy wyobraźni stworzą krótkie, spontaniczne etiudy sceniczne.

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka będzie z kolei inspiracją do zadań plastycznych - postaramy się wnikliwie poobserwować naturę, spojrzeć na znane zjawiska i przedmioty z innego punktu widzenia i poszukać własnego języka plastycznego.

UWAGA! Na zajęcia obowiązują zapisy pod adresem e-mail: eduakcje@csw.torun.pl lub numerem telefonu: 56 610 9716.

WSTĘP WOLNY!
Zapraszamy dzieci i młodzież od 5 do 18 lat.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?