Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Do kiedy odbijanie?

| aktualizacja: 18.09.2015 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
odbijanie
fot. RF
Jak nosić dziecko do odbijania i do jakiego wieku nosić do odbijania.
Jestem mamą 11-miesięcznego malca. Do kiedy muszę pilnować synka, żeby mu się odbiło? I jeszcze jedna sprawa – synek ostatnio ma potówki: na twarzy, rączkach i brzuchu. Jak się ich pozbyć? Aga

Myślę, że synek jest już w takim wieku, że nie trzeba go pilnować, by po posiłkach odbijał połknięte powietrze. Bo, po pierwsze, maluch może wcale go nie połykać w trakcie jedzenia i odbijanie noworodka nie jest już potrzebne. Po drugie, zwykle dzieci w wieku Pani synka są bardzo ruchliwe, zatem same łatwo pozbywają się nadmiaru powietrza w żołądku, gdy tylko usiądą, przykucną lub w inny sposób zmienią pozycję ciała. Co do potówek, to najlepiej  ubierać synka w bawełnianą odzież bez żadnych domieszek, nie przegrzewać, dbać o to, by odpowiednio dużo pił w ciągu dnia, a wieczorem wykąpać w roztworze nadmanganianu potasu (kilka kryształków na wanienkę).

Odpowiada: Katarzyna Nowicka, pediatra neonatolog, specjalista chorób dziecięcych, pracuje w Klinice Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?