Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Dobre i złe przyjaźnie - warsztat dla dzieci i rodziców

| aktualizacja: 13.04.2012 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni
19.04.2012r.,godz. 17.00 Rada Dzielnicy Obłuże, Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni oraz Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne zapraszają rodziców i dzieci na spotkanie z dr Elżbietą Zubrzycką.
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 1
ul. Boisko 6, Gdynia Obłuże
Wstęp wolny!

Jakie cechy przyjaźni są najważniejsze dla ciebie? Z kim chciałabyś/chciałabyś się zaprzyjaźnić? Warto zadać takie pytanie naszemu dziecku -  a wówczas dowiemy się, co wie, i co myśli ten temat. Czy imponują mu dzieci silne, których wszyscy się boją? A może modnie ubrane? Albo takie, które lubi pani wychowawczyni?
 
Na spotkaniu w bibliotece dr Zubrzycka przybliży rodzicom problem, który  opisuje w książce: "Chcę mieć przyjaciela. O dziewczynce, która chciała zaprzyjaźnić się z krokodylem". Opowiadanie o dziewczynce, krokodylu i misiu koala nauczy małego czytelnika, które zachowania świadczą o prawdziwej przyjaźni, a które ją wykluczają. Dzięki temu będzie potrafiło na czas się wycofać, gdyby uwikłało się w krzywdzący związek. Książeczka ma pomóc w wyborze kolegów i koleżanek, przy których rosną nam skrzydła.
 
Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa „Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne dla dzieci” prezentująca ilustracje z książek m. in. „Alfabet dla najmłodszych”, „Będziemy mieli drugie dziecko”, „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów”, „Joasia i wilk”, „Słup soli”, „Zbyt miła”.
 
Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Obłuże kulturalne, twórcze, przyjazne”, który finansowany jest z funduszy Miasta Gdyni.
 
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?