Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Krzesło na krzywe plecy

| aktualizacja: 27.11.2013 | 9
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)
Dobre krzesło na proste plecy - zapobieganie wadom postawy, skrzywieniu kręgosłupa
fot. Materiały prasowe
Wymyślił je tata dla swojej córki. Wyprodukowała polska firma. Teraz mogą na nim siedzieć dzieci w przedszkolu, szkole i w domu. Aby ich plecy były proste.
Gdy u Natalki, córki pana Roberta Garbaszewskiego, stwierdzono boczne skrzywienie kręgosłupa, jej tata usłyszał, że dziewczynka musi się jak najwięcej ruszać i... siedzieć na dobrym krześle. Szybko okazało się, że o taki mebel dla dziecka wcale nie jest łatwo, więc tata Natalki postanowił je stworzyć. Krzesło wyprodukowała firma Entelo przy udziale specjalistów m.in. w dziedzinie ortopedii i fizjoterapii. Mebel uzyskał pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka oraz Centrum Zdrowia Dziecka oraz nazwę - Dobre krzesło.
 

W jaki sposób krzesło pomaga dbać o zdrowe plecy?

Dobre krzesło wymusza u dziecka prawidłową pozycję podczas siedzenia (odpowiednie ustawienie kręgosłupa i bioder). Zmusza też mięśnie pleców do pracy, kiedy dziecko siedzi. Krzesło Entelo jest sprzedawane w rozmiarach dopasowanych do wzrostu – od 80 do 188 cm - każdy (nie tylko dzieci) może dobrać rozmiar odpowiedni dla siebie.
 

Dlaczego warto zadbać o dobre meble dla dziecka?

Choćby dlatego, że ponad 85 proc. polskich dzieci ma wady postawy. Boczne skrzywienie kręgosłupa, okrągłe plecy to defekty, którym można z powodzeniem przeciwdziałać, jeśli zostaną w odpowiednim momencie zauważone i leczone. Dzięki ćwiczeniom, aktywności fizycznej i dobrym nawykom (proste siedzenie podczas jedzenia, rysowania czy oglądania telewizji) można zapobiec pogłębianiu się problemu, a nawet sprawić, że kręgosłup się wyprostuje.

 

Jak można zapobiegać wadom postawy u dzieci?

Przede wszystkim zapewniając maluchom odpowiednią porcję ruchu. Dzieci spędzają zbyt dużo czasu przed telewizorem czy komputerem. W efekcie już w wieku 6–7 lat ujawniają się zaburzenia postawy ciała. Aktywny tryb życia może temu przeciwdziałać. Rodzice sami mogą zauważyć, że z postawą dziecka dzieje się coś niedobrego. Dr Mirosław Mrozkowiak z Akademii Zdrowych Pleców wylicza, co powinno zaniepokoić rodziców:
– wszystkie asymerie, które widać, gdy patrzy się na dziecko z tyłu, np. jeden bark lub jedno biodro znajduje się wyżej niż drugie
– widoczne z boku szczególnie wypukłe pośladki, mocno uwypuklony brzuch, wysunięte do przodu barki i odstające kąty dolne łopatek. 
Takie objawy powinny być powodem jak najszybszej wizyty u specjalisty, który opracuje plan powrotu pleców (i całego ciała) do dobrej formy. Bo u dzieci to jak najbardziej jest możliwe.

Poznaj 23 sposoby na szalone zabawy ruchowe


separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (9)
avatar

Kisia
Kisia | 2014-05-28 20:07 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

W naszej podstawówce też mamy Dobre Krzeslo, nie powiem łatwe nie było negocjowanie z dyrektorką ale perswazja rady rodziców potrafi zdziałać cuda, teraz są one w każdej sali, nawet podobno dostałą jakiś spory rabat jak kupiła ich do szkoły.

Odpowiedz

Izula
Izula | 2014-04-09 11:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

my mieliśmy szczęście u nas w S P z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 w Płocku mamy dobre krzesła:) szkoda, że rodzice nie wiedzą, że jako Rada Rodziców mają dużą ingerencję w wydatki ze składek i mogą zgłaszać np określone meble czy pomoce dydaktyczne że chcą kupić dla swoich dzieci

Odpowiedz

draka
draka | 2014-01-28 17:52 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

nie we wszystkich szkołach niestety, na szczęście my na taką trafiliśmy :) własnie trwają ferie, robią remont i będą nowe meble, między innymi dobrze krzesła :)

Odpowiedz

jaMaga
jaMaga | 2014-01-24 01:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja bym nie powiedziała, że siadając na nim, opierając się kręgosłup automatycznie zostaje ułożony w naturalnej pozycji, tej prawidłowej. dzięki czemu wyrabia się nawyk prostego siedzenia. Fajnie, że dbają o takie sprawy w szkołach.

Odpowiedz

kawusia
kawusia | 2013-12-29 00:42 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Widać różnicę, bo to krzesło ma wyprofilowane oparcie, więc powiedzmy, ze wymusza na dziecku prawidłową postawę. Ale nie jest wymuszanie na siłę, bo krzesło jest przy tym bardzo wygodne.

Odpowiedz

kawusia
kawusia | 2013-11-13 19:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

U nas mieli takie w przedszkolnej zerówce, w szkole niestety już mają zwykłe drewniane krzesełka. Dlatego dobre krzesło planujemy kupić synowi pod choinkę. Widziałam jak na nim siedział w przedszkolu i widzę jak teraz siedzi na zwykłym krześle, garbi się niesamowicie. W szkole krzesła mu nie zmienię (no chyba, że reszta rodziców się zgodzi na sfinansowanie ich z pieniędzy z rady rodziców), więc chociaż w domu niech siedzi prosto i wygodnie.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Maya90
Maya90 | kawusia | 2013-12-04 17:08 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Naprawdę widać różnicę? Słyszałam o tym krześle Entelo, ale nie widziałam osobiście. Moja córcia garbi się podczas odrabiania lekcji.. Mówi, że bolą ją plecki. Zaczęłyśmy chodzić na basen, ale chciałabym by podczas siedzenia nie czuła dyskomfortu i siedziała pewnie. Możesz napisać coś więcej o tym krześle?

Odpowiedz

kawusia
kawusia | Maya90 | 2013-12-29 19:46 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nie wiem dlaczego moja odpowiedź pojawiła się na głównej stronie, a nie tutaj, wiec jeszcze raz dodam: "Widać różnicę, bo to krzesło ma wyprofilowane oparcie, więc powiedzmy, ze wymusza na dziecku prawidłową postawę. Ale nie jest wymuszanie na siłę, bo krzesło jest przy tym bardzo wygodne."

Odpowiedz

Elżbietagmail.com
Elżbietagmail.com | 2013-10-21 11:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zakupiłam Dobre Krzesło dla mojego syna, który w tym roku poszedł do pierwszej klasy. Widzę, że podoba mu się, siedzi prosto i wygodnie. Nie żałuję, mam nadzieję że będzie chętnie odrabiał lekcje.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?