Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jesteś pewna, że twój ginekolog jest dobry?

| aktualizacja: 16.06.2014 | 0

W ustaleniu odpowiedzi na to pytanie pomogą ci eksperci, którzy opracowali standardy Przyjaznego Gabinetu Ginekologicznego.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
lekarz,
fot. Panthermedia

Nazwisko dobrego ginekologa kobiety przekazują sobie równie często, jak namiary dobrego fryzjera. Bo u obu fachowców chcą się czuć dobrze, komfortowo i obdarzają ich dużym zaufaniem. Przy czym w rękach dobrego ginekologa spoczywa twoje zdrowie (dobry specjalista w porę wykryje np. zaburzenia hormonalne, endometriozę czy problemy z owulacją), a fryzjer troszczy się tylko o wygląd.

Przeczytaj 5 pytań o USG narządów rodnych

Po czym poznać dobrego ginekologa?

Oto 4 najważniejsze rzeczy, na które powinnaś zwrócić uwagę, oceniając ginekologa:

• Uwaga. Dobry ginekolog zawsze ma czas na rozmowę na tematy związane z twoim zdrowiem i płodnością. Okazuje zainteresowanie i uważnie słucha twoich pytań.

• Komfort. Podczas wizyty u dobrego ginekologa nie powinnaś czuć się zestresowana czy zawstydzona. Dobry ginekolog daje kobiecie poczucie bezpieczeństwa.

• Intymność. Życzliwość oraz delikatność ze strony lekarza powinna być normą. Oznacza to, że lekarz powinien być przyjaźnie do ciebie nastawiony, a ty nie powinnaś czuć się niezręcznie, zadając nawet najbardziej krępujące pytania. Podczas badani dobry ginekolog jest delikatny i troszczy się o samopoczucie kobiety.

• Informacje, które uzyskasz, powinny być dla ciebie zrozumiałe. Porady muszą być wyczerpujące i profesjonalne, oparte na faktach medycznych i pozbawione ocen wynikających z światopoglądu czy uprzedzeń lekarza (np. do różnych form antykoncepcji). Zadaj pytanie na forum z ginekologiem.

Ekstrarada: Sprawdź, czy w wybranym przez ciebie gabinecie jest możliwość wykonania badań profilaktycznych i diagnostycznych.

Lista 12 badań, które trzeba zrobić przed ciążąseparator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?