Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Stop robakom! Doktor Ozimek podpowiada, jak uniknąć pasożytów

| 28.06.2016, aktualizacja: 13.07.2016 | 0

W przedszkolu co chwila ktoś ma owsiki, tasiemca czy lamblie? Robaki to częsty problem kilkulatków. Dr Wojciech Ozimek, specjalista chorób odkleszczowych i pasożytniczych tłumaczy, jak zapobiegać zbyt bogatemu życiu wewnętrznemu dziecka.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
Pediatra, Dr Wojciech Ozimek, specjalista chorób odkleszczowych i pasożytniczych podaje 5 zasad profilaktyki pasożytów. Stosując się do tych zaleceń, znacznie zmniejszasz ryzyko zakażenia się dziecka pasożytami takimi jak owsiki, lamblie, tasiemiec czy glista ludzka.
  1. Higiena osobista. Dziecko powinno często myć ręce, zawsze zaś po powrocie z dworu, po zabawie, przed i po jedzeniu.
  2. Dokładne mycie owoców i warzyw. Na skórce owoców jest mnóstwo intruzów. Są w każdym ogrodzie, nawet tym dziadka i babci...
  3. Jedzenie mięsa tylko po obróbce cieplnej. Nie należy jeść surowego mięsa ani ryb – w takim jedzeniu jest bardzo dużo pasożytów.
  4. Odrobaczanie zwierząt domowych. Czworonożni domownicy powinni być regularnie odrobaczani preparatami od lekarza weterynarii.  
  5. Odpowiednia dieta. Warto utrudnić życie ewentualnym nieproszonym gościom, w miarę możliwości (jeśli na stałe, to oczywiście w porozumieniu z lekarzem!) ograniczając im ulubiony pokarm: gluten (pszenicę), cukier i mleko. Ta dieta pozwala też wzmocnić jelita, żeby były bardziej odporne na ewentualne ataki pasożytów.
Zobacz też: Jak rozpoznać, że dziecko ma robaki?
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?