Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Profesorze Chazan, słucham pana i nie wierzę własnym uszom!

| aktualizacja: 22.10.2016 | 6

Niepłodność częściej spotyka osoby o lewicowych poglądach? Dawno nie słyszałam tak absurdalnych tez z ust lekarza!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
fot. screen Facebook/Głos Wielkopolski
Trudno uwierzyć, by lekarz z wieloletnim stażem wypowiadał się publicznie w taki sposób!

Sympozjum "Profilaktyka, rozpoznanie przyczyn i leczenie niepłodności"  zorganizowane w Poznaniu, zgromadziło wiele osób poszukujących informacji na ten temat. Wielu w tej grupie było studentów medycyny, którzy chcieli dokształcić się w tej dziedzinie, oraz poznać zdanie i opinie wybitnych lekarzy. Niestety, sami studenci nie mogą ukryć żalu i pretensji, że sympozjum okazało się miejscem wypowiadania tak nierzetelnych, niepotwierdzonych i absurdalnych tez.

Długo na pewno będą wspominać twierdzenia prof. Chazana. Jak podał "Głos Wielkopolski", w czasie jego przemówienia padły słowa, które wywołują ogromne zdziwienie: - Osoby o poglądach lewicowych częściej mają problemy z zajściem w ciążę (...) Przyczyną zaburzeń płodności jest przesadna dbałość o szczupłą sylwetkę - takie słowa miał wypowiedzieć prof. Chazan.Czytam i oczom nie wierzę: lekarz: ekspert i ginekolog z wieloletnim stażem, twierdzi, że niepłodność wiąże się z lewicowymi poglądami i dbaniem o swój wygląd?!

Oczywiście wiadomo, że nadmierne wychudzenie ciała (tak samo jak otyłość) utrudnia zajście w ciążę, ale od dbałości o sylwetkę, a nawet od przesadnej dbałości o sylwetkę - do wychudzenia jest jeszcze daleka droga! 

O prof. Chazanie ostatnio głośno w mediach. Ekspert swoimi poglądami oraz stylem wypowiedzi naraził się wielu kobietom. Pisaliśmy ostatnio o tym, w jaki sposób jedna z jego pacjentek opisała swój poród. W ostatnich dniach utworzył się nawet ruch, który zbiera podpisy pod wnioskiem o odebranie prof. Chazanowi prawa do wykonywania zawodu ginekologa – położnika. 

Tematem kobiet, ich ciała, antykoncepcji, ich decyzji życiowych, (często trudnych), zdrowia i potrzeb, ostatnio żyje cała Polska. Jednak moim zdaniem problem kobiet, porodów, płodności czy usuwania ciąży jest trudny i tak ważny, że dyskusja na jego temat nie powinna w żaden sposób zahaczać o politykę czy kwestie wyznaniowe.

Czytaj także: Niepłodność to problem obojga partnerów

źródło: www.głoswielkopolski.com
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (6)
avatar

kob
kob | 2017-01-04 00:00 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

jakoś ostatnio stało się modne pisanie o Chazanie, jako tym złym. A nawiązując do artykułu, może Chazan ma rację, tylko nie jest to po myśli przemysłowi propagującemu odchudzanie.

Odpowiedz

Anka
Anka | 2016-10-22 17:59 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Wiązanie płodności z poglądami politycznymi? Jezu, ludzie, co się dzieje w naszej pięknej Polsce?

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

kob
kob | Anka | 2017-01-04 00:04 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

poglądy lewicowe to już nie polityka a sposób życia, tzw wolny "róbta co chceta" wbrew rozsądkowi, choć niektórzy oczywiście myslą że postępując tak są postępowi i racjonalni,

Odpowiedz

Wiola
Wiola | 2016-10-22 12:29 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Artykuł jest nie rzetelny. Nie znam całej wypowiedzi dr Chzana lecz z doświadczeń i wiedzy na temat bezplodnosci z czystym sumieniem stwierdzam, że odchudzanie, diety i przesadny sport działają na płodność, a dokładniej na problemy z plodnoscia ponieważ cykl kobiety staje się osłabiony i nie regularny. Niejednokrotnie lekarze przed zajściem w ciążę nakazują kobietom zrezygnować z diet odchudzających. Pozdrawiam.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Kama
Kama | Wiola | 2016-10-22 23:34 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

No widzisz a ja z kolei znam przypadki gdzie kiedy kobiety schudły dzieki zdrowej diecie zaczęły uprawiać umiarkowany sport zachodziły w ciążę. Skoro Chazan wymienił kobiety szczupłe to powinien też te które mają nadprogramowe kilogramy. Bo otyłość tak jak nadmiernie szczupła sylwetka są przeszkodą w zajściu w ciążę.
Na wypowiedź Chazana dot. poglądów starajacych sie o dziecko spuszcze zasłonę milczenia.....

Odpowiedz

Wiola
Wiola | Kama | 2016-10-23 20:04 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Oczywiście, zgadzam się bo również jest wiele kobiet które wręcz muszą schudnąć. I rowniez znam takie. Ale ja odniosłam się do tego co jest napisane w artykule a co powiedział Chazan "przesadna dbałość o szczupłą sylwetkę" czyli wspomniane przeze mnie niebezpieczne diety odchudzające.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?