Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Dorota Zawadzka: tych zabawek nie kupujmy dziecku! – obejrzyj film

| aktualizacja: 04.07.2016 | 2

O jakich zabawkach mowi Superniania? Zobacz, jakie zabawki odradza dzieciom i sprawdź, dlaczego!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

Zobacz inne z serii Dorota Zawadzka o zabawie i zabawkach – obejrzyj! (10):

– Jestem zdecydowaną przeciwniczką zabawek militarnych. Uważam, że żadne dziecko nie potrzebuje mieć karabinu czy pistoletu – mówi Dorota Zawadzka, psycholożka dziecięca, znana m.in. z programu "Superniania". – Czym innym są żołnierzyki, które służą raczej zabawie strategicznej, natomiast samo „urządzenie" jak karabin czy pistolet nie jest odpowiedni dla dziecka. 

Ekspertka przywołuje przykład Francji, gdzie po zamachach terrorystycznych w Paryżu, ze wszystkich sklepów z zabawkami wycofano zabawkowe karabiny i pistolety. W ostrych słowach potępia rodziców, którzy tego typu "zabawki" kupują swoim dzieciom:

– W tym roku widziałam na plaży chłopca i dziewczynkę, którzy biegali z plastikowymi karabinami i udawali, że strzelają do opalających się tam ludzi. To było dwa dni po zamachach w Tunezji... Dla mnie to absolutna bezmyślność rodzica – mówi. 

Tanie, niebezpieczne i popsute zabawki – do kosza!

Oprócz zabawek militarnych, Dorota Zawadzka odradza też rodzicom zabawki bez atestów i wykonane z materiałów niewiadomego pochodzenia, oraz zabawki niebezpieczne, które łatwo mogą się połamać i np. skaleczyć dziecko. 

– Lepiej się złożyć rodzinnie i kupić dziecku jedną, droższą zabawkę, niż tańszą, która następnego dnia się rozleci i będzie dramat, albo jeszcze gorzej: dziecko sobie zrobi nią krzywdę – podsumowuje ekspertka. 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

Monik
Monik | 2016-04-05 11:05 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A ja się zgadzam z opinią Pani Doroty. Oczywiście, w czasach dzieciństwa mojego ojca i później moim, większość zabaw na tym polegała. I ani on ani jego koledzy ani my nie wykazaliśmy cech typowych dla zabójców. Ale po pierwsze to były jednak inne czasy, w TV, grach itp. nie było tyle nienawiści. Po drugie niech by się znalazła tylko jedna osoba pośród nas na której psychikę miało to jednak wpływ ..... chyba nie muszę dodawać ile istnień ludzkich mogłoby zginąć. Jest to problem nad którym warto się pochylić.

Odpowiedz

wolf
wolf | 2016-03-05 11:00 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Pani opinia znaczy dla mnie tyle co zeszłoroczny snieg.Ja miałem karabiny i pistolety i nie wplynęło to na moją psychikę.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?