Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Myślałam że wiem wszystko o porodzie, ale… to mnie zupełnie zaskoczyło!

| aktualizacja: 09.01.2017 | 3

"Nie byłam w stanie nad tym zapanować. Byłam zszokowana i przestraszona tym, co działo się ze mną…"

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(5)
fot. Fotolia
Do porodu można się w pewien sposób przygotować. Wiedza czerpana z mediów, z opowieści koleżanek, z porad mamy, na pewno obala wiele mitów. Na pewno też wiele można się dowiedzieć z takich źródeł.

O pewnych jednak sprawach nie mówi się głośno. Jedną z nich są dreszcze po porodzie. Nie są to delikatne wstrząsy, ale coś absolutnie nieopanowanego, co może przerazić niejedną kobietę. Posłuchajcie opowieści tej mamy:

„Byłam przygotowana na poród. Ale nie na to, co spotkało mnie chwilę po. Po urodzeniu syna zaczęłam mieć dreszcze. Nie takie delikatne, ale tak silne, że nie byłam w stanie wydobyć nawet głosu z buzi. Nie byłam w stanie nawet leżeć spokojnie, tylko trzęsłam się na łóżku. Mój mąż był przerażony i obawiał się, że spadnę z łóżka. Gdy lekarz po nacięciu krocza chciał założyć szew, nie mógł tego zrobić, dopóki dwie położne nie przyszły i nie przytrzymały moich kolan. Byłam przerażona i nie wiedziałam co się dzieje ze mną”.

Czytaj także: Pocenie się po porodzie

Uczucie zimna oraz drżenie ciała jest nieodzowną częścią porodu zarówno naturalnego, jak i cesarki. Stres, nerwy, wysiłek oraz zmęczenie powoduje, że ciało może w nieopanowany sposób drżeć, co może wywoływać poczucie strachu u świeżo upieczonej mamy.

Czy Wy też przeżyłyście coś podobnego?

Czytaj także: Zobacz ten film, a przestaniesz bać się porodu
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

Kim
Kim | 2017-04-27 10:39 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja dostałam dreszczy w momencie zabierania mnie na salę operacyjna. Dziecko się obróciło w kanale rodnym a było już widać główkę i lekarz zdecydował zabrać mnie na kleszczowe. CC była już zbyt niebezpieczna. Myślę że to z nerwow bo tetno dziecku spadalo. Przeszło mi w momencie kiedy na pooperacyjnej pierwszy raz zobaczyłam dziecko i je kolo mnie położyli. Ale musiałam się kłócić żeby mi go wg dali...

Odpowiedz

Xyz
Xyz | 2017-04-27 10:06 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja zemdlalam po kangurowaniu i podobno dostałam drgawki ale nic z tego nie pamiętam mąż mi opowiada

Odpowiedz

Monika
Monika | 2016-12-09 10:40 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja dostałam dreszczy podczas porodu, w I fazie nie mogłam nad soba zapanować. Trzęsłam się jak galareta, do tego strach przed nieznanym... Ale faktycznie nie każdy poród jest łatwy. Ja byłam przerażona bólami partymi, może nie trwały długo ale dla mnie to była wiczność, nie potrafiłam się skupić na tym co mówi połozna i lekarz, Nie mogłam zapanować nad skurczami i oddechem...na szczęście urodziłam zdrowego synka i jestem teraz najszczęśliwsza na świecie- dzisiaj kończymy 8 dni :)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?