Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

"Dlaczego nikt mi nie powiedział o dreszczach po porodzie?!"

| aktualizacja: 01.03.2017 | 52

"Nikt mnie przed nimi nie ostrzegał. To nie były niewielkie drgawki, ale silne, niekontrolowane dreszcze". Wy też tak miałyście?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
Dreszcze po porodzie
fot. Fotolia
Niemal każda kobieta przygotowuje się do porodu: czyta książki, konsultuje się z położną lub doulą, pyta koleżanki i zadaje pytania na forach. Są jednak rzeczy, o których nikt nie mówi cięzarnym. Jedną z nich są dreszcze poporodowe. Przeczytajcie, co napisała o nich Rebecca Gruber, mama dwóch chłopców. Wy też tego doświadczyłyście?

"Silne, niekontrolowane dreszcze..."

"Przed cesarką byłam pewna siebie i niecierpliwa. Wiedziałam, jak wygląda operacja i jak długo potrwa. Wiedziałam, co się dzieje z dzieckiem po porodzie i chciałam, żeby mój mąż był z nim od samego początku. Jednak jak tylko mój syn przyszedł na świat, one też przyszły – dreszcze. Nikt mnie przed nimi nie ostrzegał. To nie były niewielkie drgawki, ale silne, niekontrolowane dreszcze, przez które musiałam wyglądać, jakbym dostała ataku epilepsji. [...] To wszystko trwało pewnie z godzinę, może bym nawet tego nie pamiętała, gdyby nie to, że to zdarzyło się po raz drugi przy narodzinach mojego drugiego syna.

Po otrzymaniu znieczulenia podpajęczynówkowego leżałam na stole i zaczęłam odczuwać zimno – zimno jak na biegunie. Poprosiłam o podwyższenie temperatury w pokoju, ale mąż powiedział mi, że już jest bardzo ciepło i cały się poci. Zanim zdążyłam powiedzieć cokolwiek innego, pojawiły się dreszcze,

Pomyślcie o tym jak o ostrzeżeniu. Te dreszcze są prawdziwe, są całkowicie normalne. Są naturalną reakcją ciała i nie powinny być powodem do niepokoju" – napisała Rebecca.

Uczucie zimna, dreszcze i pocenie często towarzyszą rodzącym, zarówno przy porodzie naturalnym, jak i przy cesarskim cięciu. Czy wy również tego doświadczyłyście?

Czytaj także: Pocenie się przy porodzie

Źródło: Popsugar
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (52)
avatar

Slow13ik
Slow13ik | 2017-07-20 14:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Bylo mi gorąco w trakcie i poporodzie naturalnym,oblewał mnie pot, wyjatek od reguły :D
Rodzilam w srodku zimy,1 lutego

Odpowiedz

Ania
Ania | 2017-07-20 07:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja rodząc w trzydziestostopniowym upale siedziałam w wełnianych skarpetkach po kocem i cała się trzęsłam jeszcze dlugo przed końcem porodu. Nikogo to nie zaskoczyło.

Odpowiedz

aa
aa | 2017-07-20 06:14 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Byłam przekonana ,że mam atak padaczki leżąc na stole przed cesarką...Lekarz powiedział ,że to normalne 😏

Odpowiedz

Ewa
Ewa | 2017-07-19 22:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mnie dreszcze raz złapały w domu w zaawansowanej ciąży tak że nie umiałam wejść po schodach, a podczas porodu raz byłam nakrywana kołdrą a raz ją zrzucałam, po porodzie również dostałam strasznych drgawek. Przy pierwszym porodzie tego nie doswiadczyłam

Odpowiedz

Paula
Paula | 2017-07-19 19:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

u mnie tak samo wystąpiły dreszcze byłam przykrywana kołdrą i dwoma kocami grubymi mąż na sali się pocił a mi było tak zimno. Jak wróciłam do domu ze szpitala też raz dostałam dreszczy i się skończyły ... Miałam dwie cesarki i tak samo zimno mi było "także jak dla mnie to normalne .

Odpowiedz

marteczka_78
marteczka_78 | 2017-07-19 16:06 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

U mnie wystąpiły drgawki po 1 cesarce ale myślałam że to puszcza mnie znieczulenie, dopiero gdy w nocy po 2 cięciu dostałam drgawek położne się wystraszyła bo to się stało podczas snu więc miałam mały problem żeby się ogarnąć w sumie to nic strasznego ale też nic przyjemnego a wystarczyło poinformować rodzącą o takim stanie rzeczy to człowiek by się jakoś przygotował na to

Odpowiedz

Asia
Asia | 2017-07-19 14:14 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja też miałam dreszcze i to mocne aż mi szczęka latała 😀

Odpowiedz

mama
mama | 2017-07-19 13:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

też miałam dreszcze po drugim porodzie. Położna stwierdziła, że spadł cukier, dała serek słodki i pomogło.

Odpowiedz

Goosiak48
Goosiak48 | 2017-07-19 11:49 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Też tak miałam. Zarówno po pierwszej jak i po drugiej cesarce. Trzęsłam się jakby było z minus 30. Za drugim razem już wiedziałam, że to nie strasznego a za pierwszym się porządnie wystraszyłam.

Odpowiedz

Bergmotka
Bergmotka | 2017-07-19 09:15 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mnie też telepało ale po porodzie siłami natury..przy szyciu nogi latały mi na wszystkie strony..starałam się opanować ale nie dało się..nie miałam pojęcia że to naturalne...

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?