Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Drewniane zabawki - rozwijaj kreatywność dziecka w stylu eko

| aktualizacja: 04.03.2015 | 1

Zabawki drewniane to nie tylko ekologia, to przede wszystkim zdrowie, bezpieczeństwo i kreatywna zabawa naszych dzieci. Zobacz, jak różnorodne i ciekawe mogą być drewniane zabawki.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)

Coraz więcej rodziców świadomie kupuje zabawki dla swoich dzieci. Świadomie, to znaczy, że wybierając zabawkę nie kupują pierwsze lepszej, tylko sprawdzają atesty, producenta, a także zastanawiają się, jaki wpływ będzie ona miała na rozwój dziecka. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się zabawki drewniane, a ich wybór na rynku jest coraz większy.

Jak wybrać drewnianą zabawkę?

To, że rodzicom podobają się zabawki drewniane i widzimy w nich same zalety, nie oznacza, że dzieci będą myślały w ten sam sposób. Jak zatem wybrać atrakcyjną zabawkę dla dziecka, która będzie dziecko cieszyć, rozwijać, będzie wytrzymała, a zarazem bezpieczna dla zdrowia?
- Kupując zabawkę, zwracajmy przede wszystkim uwagę na to, czy na opakowaniu znajduje się znak atestu CE, czyli deklaracja producenta, że produkt spełnia wymogi Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa i ekologii. – mówi Martin Molcan, Dyrektor Zarządzający sklepu internetowego dla dzieci Feedo.pl. - Zabawki drewniane cieszą się rosnącą popularnością, co oznacza, że wśród rodziców nastąpił wyraźny wzrost świadomości w tej kwestii – dodaje Martin Molcan.

Jak drewniane zabawki wpływają na rozwój dziecka?

W sklepach dostępna jest ogromna różnorodność drewnianych zabawek. To nie tylko drewniane klocki, które pamiętamy ze swojego dzieciństwa. Dzisiejsze zabawki mają różną kolorystykę i kształty. Możemy wybierać spośród klocków, puzzli, instrumentów muzycznych, kas fiskalnych, rowerków biegowych i innych zabawek dla dzieci. Konstrukcja niektórych z nich ma na celu pobudzanie zmysłów dziecka, uczenie spostrzegawczości i myślenia. A wszystko to poprzez zabawę, czyli to co nasze dzieci lubią najbardziej.

Polecamy: 12 zabaw, w które można bawić się w domu

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?