Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Drogi mężu: Nie pragnę twojego podziwu tylko szacunku!

| aktualizacja: 21.06.2016 | 3

Nie oczekuję, że będziesz nosił mnie na rękach po tylu latach małżeństwa. Wystarczy, że docenisz moją pracę i okażesz szacunek!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
Zmęczona żona
fot. fotolia
Drogi mężu,

Lata mijają, dzieci rosną, a tobie wciąż wydaje się, że wiele rzeczy w naszym domu robi się samo.
Nadszedł dzień, w którym muszę pozbyć cię złudzeń – w naszym domu nie mieszkają magiczne elfy, które wyrzucają zużytą rolkę po papierze toaletowym zostawioną przez ciebie dzień wcześniej na podłodze. Resztki pasty do zębów pozostawione przez ciebie na zlewie również same nie znikają, a nakrętka od twojej pianki do golenia nie ma zdolności samozakręcania. Pustej puszce po piwie pozostawionej przy kanapie nie wyrastają w nocy nóżki, na których wędruje do kosza. Pewnie nie wiesz też, że skarpetki nie potrafią prać się same.

Przykro mi, że odzieram twoje życie z magii. Prawda może być dla ciebie trudna do zrozumienia, a jest ona taka, że wszystkie te czynności wykonuję ja. W przerwie między karmieniem naszego dziecka a przewijaniem, sprzątam zużyte roki papieru z podłogi. Gdy położę dzieci spać, wyrzucam śmieci pozostawione przez ciebie przy kanapie. W trakcie mycia zębów czyszczę zlew. Za każdym razem, gdy idę na poranne siku, zakręcam piankę do golenia. Zanim zrobię śniadanie, zaniosę twoje brudne skarpetki do łazienki i nastawię pranie. Przed obiadem rozwieszę je i zanim wrócisz z pracy, znów będziesz miał czyste pary skarpet w szafie. 

Kiedy dotrze do ciebie autentyczność moich słów, a mam nadzieję, że będzie to, zanim się zestarzejemy, nie oczekuję, że zaczniesz mnie podziwiać za wszystkie te lata, kiedy byłam matką, żoną, sprzątaczką, kochanką, kucharką w jednym. Wystarczy, że okażesz mi szacunek poprzez samodzielną zmianę rolki papieru, gdy się skończy (pokażę ci filmik z instrukcją na YouTube) oraz słowem "dziękuję", gdy następnym razem posprzątam po tobie.
Nie musisz mnie podziwiać, ale zacznij doceniać i szanować. Należy mi się to!
Twoja żona.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

Brodaty Mąż
Brodaty Mąż | 2016-06-23 11:28 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Droga Żono,

Mam nadzieję, że to przeczytałaś i doceniłaś teraz, że nie musisz zmywać po mnie pasty w zlewie, że moje skarpetki potrafią się wyprać i położyć na suszarce bez twojej pomocy, że śniadanie z mężem widujesz tylko w weekendy kiedy Ci je podaje, a pianka po goleniu do naszego domu nie zawita. Również fakt, że zużyte rolki z papieru znikają bez twojej ingerencji (chyba że Mąż się zdenerwuje i sam Ci przypomni że je można wyrzucać), że puste opakowania po milionie twoich kosmetyków znikną gdy ty jesteś zajęta oglądaniem serialu. A ten jeden kubek i talerz który musisz ściągnąć ze stołu, gdy ja w pełnym pośpiechu staram się zagonić nasze dziecko do przedszkola i zdążyć na ostatni tramwaj do pracy, może nie sprawi, że odpadną Ci ręce.

Doceń dodatkowo fakt, iż nasze konto bankowe "magicznie" się zasila raz w miesiącu akurat zanim zdążysz opróżnić je całkowicie kupując wszystkie "niezbędne" kosmetyki i nowe ciuchy byś miała się w czym pokazać. Przepraszam również, że nie mogę wziąć wolnego za każdym razem gdy boli Cię brzuch lub masz ochotę spędzić dzień w moim towarzystwie. "Magia" napełniająca nasze konto bankowe wymaga pewnych przygotowań. Również przepraszam, po powrocie z pracy wymagam 15min czasu na to, żeby odzyskać siły zanim się będę mógł bawić z dzieckiem, zmywać naczynia, albo wykonać jakąkolwiek inną pracę by Ci pomóc. Przepraszam też za to że Cię proszę byś mi raz na jakiś czas odgrzała obiad, gdy po powrocie nie mam już w ogóle sił, nawet na stanie nad garnkiem.

Natomiast do kobiety która napisała ten "apel", znajdź sobie porządnego chłopa albo przestań płakać. Błagam.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Żona i matka
Żona i matka | Brodaty Mąż | 2016-06-23 12:49 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Brawo dla tego Pana!

Odpowiedz

ktosia pelna podziwu
ktosia pelna podziwu | Brodaty Mąż | 2016-06-24 12:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Szacunek dla Pana i to jest rzadkość, taki facet. Zazwyczaj wiekszosc sie stara na początku, a później i tak wychodzi, ze nie do końca jest tak jak mialo byc i bylo na poczatku😒 pozdrawiam

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?