Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Drugie urodziny Prosiaczka

| aktualizacja: 17.12.2013 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Drugie urodziny prosiaczka, książka dla dzieic
Nie da się mówić o "Drugich urodzinach Prosiaczka", nie wspominając "Pierwszych...". Niby są o tym samym, bo i urodziny, ci sami goście i Prosiaczek ten sam, ale jakby inny. Czy rzeczywiście?


Drugie urodziny Prosiaczka
Aleksandra Woldańska-Płocińska
Wydawnictwo Czerwony Konik
Od 1. roku życia
Cena: 21 zł

Prosiaczek w "Pierwszych urodzinach" jest miły, pogodny, zadowolony z życia. Wszystko mu się podoba. Liczne prezenty, które dostał od swoich przyjaciół, ale też to, że wśród nich są dzik, wiewiórka, sowa., bóbr, zając. Trudno nie zgodzić się prosiaczkowym stwierdzeniem, że "Jak to dobrze mieć przyjaciół".

A jaki jest Prosiaczek z "Drugich urodzin"? Nadal miły, ale czy tak samo zadowolony z życia? No właśnie, to, co uderza, to malkontenctwo Prosiaczka. Nic mu się nie podoba, wszystko przeszkadza. I tak strona za stroną (grubymi, bo kartonowymi, jest zatem na czym ostrzyc ząbki). Zaskakujące jak ta różowa świnka się zmieniła, a zmieniła się, bo... taka jest kolej rzeczy. Wiedzą to doskonale mamy starszaków, które bunt dwulatka mają już za sobą. Bo to nic innego tylko prosiaczkowy sposób na wyrażenie tego, co w duszy gra (a orkiestra ta w wieku dwóch lat jest niezwykle niezgrana). Ta historia brzmi prawdziwe – może przejrzeć się w niej każdy dwulatek, szukając w niej wsparcia i wiedzy o sobie.

Zilustrowano ją rysunkami, których prostotę docenią czytelnicy mali, więksi i ci całkiem duzi. Tych ostatnich zachwyci przede wszystkim liternictwo – autorka "Urodzin Prosiaczka", Aleksandra Woldańska-Płocińska, bawi się bowiem czcionkami. Na każdej stronie są inne. Z ogonkami, grubymi brzuszkami, z zawijasami...  Cieszą oko zwłaszcza te na pierwszej stronie, bo są literami, a jednocześnie mgłą, kroplami rosy, a nawet sową uszatką (aż czuć ich fakturę). Zobaczcie sami, jeśli nie wierzycie.


separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?