Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak wyciąć strrraszny wzór na dyni? 17 darmowych szablonów na dynię [DO WYDRUKU]

| aktualizacja: 25.10.2017 | 0

Nie masz pojęcia jak się zabrać za wycięcie halloweenowej dyni, a chcesz sprawić radość dziecku? Skorzystaj z naszych pomysłowych i strrrrrrasznych szablonów na dynię. To bardzo proste! Drukujesz, naklejasz, wycinasz i dynia gotowa!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)

Nie jesteś artystyczną duszą, a prace plastyczne z dzieciakami to dla ciebie nie zawsze sama radość? Nic nie szkodzi, dla mnie też nie. Choć czasami bardzo się staram ;). By fajnie wyciąć halloweenową dynię wystarczy chcieć, mieć odpowiednie narzędzia oraz... wydrukować gotowe wzory.

Jak wykorzystać szablony na dynię? 

Użycie szablonów na dynię jest dziecinnie proste - możesz to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy sposób to naklejenie wydrukowanej kartki z wzorem na dynię - robisz to przy pomocy taśmy klejącej - i odwzorowanie ostrym narzędziem ciemnego obrysu. Najlepiej zrobić to techniką kropkowania - stawiasz kropki co ok. pół milimetra. Możesz też wyciąć wzór i przykleić go do dyni, ale nie jest to konieczne. Po prostu rysujesz ostrzem lub metalowym narzędziem typu śrubokręt przesuwając nim wzdłuż linii.

Zobacz też: Halloween - obchodzić czy nie?

Druga metoda to zwykłe... przerysowanie np. mazakiem naklejonego szablonu, a potem wycięcie rysunku ostrym nożem. Wszystkie wzory w naszej galerii są bardzo proste do wykonania i możesz to zrobić razem z dziećmi. Tylko uważajcie, bo narzędzia są ostre! Konieczna jest kontrola i asysta dorosłego.
 

Jak wydrążyć wzór w dyni - praktyczne wskazówki

Podczas przenoszenia wzoru z szablonu na dynię - dynia powinna być nieruchoma, leżeć na stabilnym podłożu. Górną część, najczęściej tę z łodygą odkrój tak, by można było włożyć do niej swobodnie rękę. Łyżką wygarnij ze środka miąższ i pestki (ten miękki środek nadaje się na zupę, pestki można wysuszyć lub uprażyć). Powinna zostać tylko twarda część wewnętrzna. Środek trzeba osuszyć. Do oczyszczonej po wycinaniu dyni wystarczy włożyć świeczkę lub inne źródło światła, np. latarkę. Świeczki typu LED są bardzo praktyczne!

Pod każdym obrazkiem w naszej galerii znajdziecie aktywny link, wystarczy kliknąć, a po otworzeniu obrazka wydrukować szablon.

Przydatne narzędzia do zrobienia lampionu DIY z dyni

  • nóż kuchenny - dobrze naostrzony (końcówka powinna być ostra),
  • nóż do warzyw,
  • nóż do carvingu,
  • można też kupić specjalny zestaw do rzeźbienia dyń,
  • przydaje się również czasem metalowa łyżka do nakładania lodów,
  • śrubokręt.
Czy wycinaliście już dynię? Używacie do tego gotowych szablonów? Dajcie znać jak wam poszło tym razem!

Zobacz też:

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?