Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak wyciąć dynię na Halloween? Pomysłowe wzory! [GALERIA]

| aktualizacja: 20.11.2017 | 0

Jak wyciąć dynię na Halloween, żeby nie tylko była straszna, ale i zabawna dla dzieciaków? Czy można wymyślić jakieś nowe wzory? Jeśli brakuje wam pomysłów - sprawdźcie nasze podpowiedzi. Są bardzo proste i praktyczne!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)

Przygotowując ozdoby na Halloween i wycinając dynię w strrrrrrrraszne wzory możemy liczyć na pomysłowość i wyobraźnię starszych dzieci, ale co z maluchami? Maluchy nie wymyślą za nas szablonu do wycięcia dyniowej maszkary. Choć zawsze warto je zachęcać do takiej twórczości. Często jednak musimy liczyć na własną wyobraźnię. Dla wszystkich styranych rodziców przygotowałyśmy małą pomoc. Zebrałyśmy blisko 20 wzorów na wycięcie strasznych dyniowych lampionów. Teraz będzie wam znacznie łatwiej. Nie robimy tego bezinteresownie, co to, to nie! ;) Nasze maluszki, przedszkolaki i starsze dzieci uwielbiają zabawy z dynią.

Wzory wycięć na dyniowej głowie muszą być proste do odtworzenia

Po co komu wzory na dyni? Choćby po to, by co roku nie robić tylko prostych trójkątnych oczu i noska oraz gładkiego uśmiechu na dyniowej głowie ;). Jeśli mamy więcej niż jedno dziecko albo uczestniczymy w imprezie z większą ilością maluchów, jest wielce prawdopodobne, że trzeba będzie mieć kilka zabawnych pomysłów w zanadrzu. I o ile z zasadami robienia lampionu DIY z dyni nikt nie ma większych problemów, o tyle z kreatywnością i poziomem inwencji twórczej bywa różnie. Wzory wycięć muszą być nie tylko oryginalne, ale przede wszystkim łatwe i rzeczywiście realne do odtworzenia pisakiem oraz nożem na dyniowej skórce, bo nie każdy z nas jest uzdolniony artystycznie i manualnie.

Zobacz też: Halloween dla dzieci - obchodzić czy nie?

Jak wyciąć wzór na dyni? Instrukcja krok po kroku

Jak się zabrać do wycinania wzoru na dyni?
  • Najpierw trzeba po prostu odkroić górę (tam, gdzie dynia ma kawałek łodygi).;
  • Potem wydrążyć miąższ ze środka, jak najwięcej, ale zostawiają dość grubą warstwę, ten bardziej zwarty miąższ (idealnym do tego narzędziem okazuje się... metalowa łyżka do nakładania lodów),;
  • Co dalej? Planujemy i malujemy nieścieralnym pisakiem wzór, który chcemy wyciąć.;
  • Następnie ostrym nożem (tu mogą pomóc tatusiowie) wyciąć od strony skórki dziury, które mają być w kształcie oczu, nosa i ust dyniowego stwora.;
  • Potem do środka wkładamy świeczkę, np. typu tealight, ale może być też inna (można wybrać taką, która nie wydziela szkodliwych substancji) i... gotowe! Mamy strasznego dyniowego potwora i tanią oraz bardzo efektowną ozdobę na Halloween - święto tak lubiane przez większość dzieciaków. A ile przy tym zabawy i niezapomnianych chwil!

Jak wyciąć dynię - praktyczne wskazówki od Amerykanina - zobacz film!

50 kreatywnych i nowoczesnych pomysłów na halloweenowe ozdoby z dyni

Zobaczcie też na filmiku 50 najciekawszych i niektóre dość skomplikowane pomysły na dyniowe wzory i dekoracje!

Wycinacie wspólnie z dziećmi dynię? Czy co roku robicie ten sam wzór czy modyfikujecie dyniowego maszkarona?

Zobacz też:

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?