Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

"Dzieci rodzone przez cesarkę nie mają więzi z matką" ...

| 23.09.2016, aktualizacja: 23.09.2016 | 8

Jak ZNANY LEKARZ mógł powiedzieć coś takiego matce, która musiała mieć cesarskie cięcie??? 

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
dr Chazan
fot. Fotolia
Dziennikarka Anna Grzybowska podzieliła się ze wszystkimi wspomnieniami o swoim porodzie. 12 lat temu kobieta została przyjęta na oddział położniczy w warszawskim szpitalu na Madalińskiego, gdzie dyrektorem był wówczas dr. Chazan.

Sposób w jaki ją potraktował, jest po prostu nie do przyjęcia! Pomijając fakt, kim jest dr Chazan i jakie ma dziś poglądy, był on jedynym przeciwnikiem przeprowadzenia cesarskiego cięcia u Anny Grzybowskiej, choć pozostali lekarze był absolutnie co do tego przekonani.

- Co, pani redaktor? Myśli pani, że będzie miała pani jakieś specjalne traktowanie, tak? Poród siłami natury jest najlepszy i dla pani i dla dziecka. Dzieci rodzone przez cesarkę nie mają więzi z matką. Pani zdaje się jest po rozwodzie, a dziecko jest innego ojca, tak? Za swoje grzechy trzeba płacić! – tak według relacji pani Anny, zwrócił się do niej dr Chazan. 

Na szczęście jak opisuje kobieta, ostatecznie zapadła decyzja o cesarce, dzięki czemu na świecie pojawił się upragniony synek.

-Gdyby nie rozsądni lekarze - którzy wiedzieli, co to jest przysięga Hipokratesa - i mój charakter, mogłam przegrać bitwę o życie mojego syna. Nigdy, panie "profesorze" tego panu nie daruję. Nie ma pan zielonego pojęcia, co przeżywałam na szpitalnym łóżku, podłączona do pompy infuzyjnej i kroplówek. Nie wie pan, jak to jest, kiedy walczy się własnym ciałem o życie dziecka i słucha takiego idioty jak pan, a nocami zastanawia się, czy będę matką wytęsknionego syna czy nie. I jak to jest panicznie bać się decyzji jednego człowieka, od którego zależy życie mojego dziecka. –tak swoje przeżycia opisuje Anna Grzybowska.O ile poglądy religijne nie są tematem dyskusji i każdy ma do nich prawo, o tyle trudno nam przejść obojętnie wobec słów stwierdzających, że cesarka jest czymś gorszym od porodu naturalnego. "Nie ma więzi pomiędzy dzieckiem a matką"??? Jak lekarz, osoba świadoma i wykształcona mogła powiedzieć coś takiego? Znamy setki kobiet po cesarskim cięciu, które od pierwszych chwil czuły się matkami i nawiązały od razu głęboką więź ze swoim maluszkiem!

Nie odnosimy się do drugiej części postu zamieszczonego przez panią Annę Grzybowską odnośnie "skrobanek" wykonywanych przez dr Chazana. Nie jesteśmy w stanie ocenić czy cytowana kobieta mówi prawdę, poza tym to, czy je wykonywał kiedyś, a dziś odgrywa rolę świętego, na pewno zostanie kiedyś udowodnione i ocenione.

Strach czasem pomyśleć, że zdrowie ciężarnej i życie jej nienarodzonego dziecka jest tak zależne od poglądów, humorów, czy sympatii lekarza. To niezwykle smutna opowieść...

Czy kiedykolwiek spotkała cię podobna przykrość ze strony lekarza?

Zobacz także: źródło: facebook Anka Grzybowska
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (8)
avatar

zoffi
zoffi | 2016-09-24 22:32 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Miałam cesarkę i faktycznie o ile kolezanki rodzące sn miały eksplozje uczuć ja nie miałam. Urodziło sie, kocham go ale prawdziwa więź i miłość przyszły z czasem. Dzis nie wyobrażam sobie życia bez mojego dziecka. Przyjaciółka po cc również miał takie odczucia i do tego miał z tym problem przez cały 1 msc życia dziecka. Ale nie mona powiedzie ze dzieci nie maja więzi z matka, ona porostu ma gorszy start. U mnie cesarka z powodu braku postępu porodu i zagrażającej zamartwicy(spadające tętno przy skurczach)

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

inka
inka | zoffi | 2016-10-22 09:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A ja nie czułam tej więzi przez kilka pierwszych tygodni, mimo że córka urodziła się bez cesarki. Więc uważam, że sposób urodzenia nie ma znaczenia. Wszystko jest kwestią hormonów i mózgu.

Odpowiedz

monika
monika | 2016-09-24 13:22 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

hmmm ojciec w ogóle nie rodzi a więź ma .... skąd ona? czyli moje bliźniaki udają, że mnie kochają, dziękuję panie prof. za oświecenie.

Odpowiedz

DemonX
DemonX | 2016-09-23 22:15 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Za Chazanem już od ładnych paru lat stoi Pan w czarnym kapeluszu i płaszczu z widełkami i różkami i tylko czeka na zejście aktora ze sceny.

Odpowiedz

Agata Berczyńska
Agata Berczyńska | 2016-09-23 22:13 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Takich lekarzy jak Chazan fanatyk, któremu wyraźnie poprzestawiały się klepki po studiach medycznych powinno wykluczyć się ze środowiska lekarskiego bez możliwości powrotu.

Odpowiedz

NefreteteIzyda
NefreteteIzyda | 2016-09-23 22:10 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja też spotkałam takiego lekarza na oddziale ginekologiczno-położniczym w Skierniewicach. Niejakiego dr. Eugeniusza Krajewskiego. Śmiał mi powiedzieć,że z mojej ciąży nic nie będzie bo jest pusta. Nic się nie rozwija... chciał przeprowadzić zabieg czyszczenia. Dziś patrzę na moją 3 łatkę i rodziną w warszawskim szpitalu i stwierdzam, iż w życiu każdego człowieka przychodzi moment wypalenia zawodowego,wtedy powinien zrezygnować lub zmienić zawód. Tak jak ten niedorobiony Krajewski.

Odpowiedz

Gingsan
Gingsan | 2016-09-23 22:05 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ż lekarzami i politykami należy zrobić porządek...to samo tyczy się nauczycieli, policjantów, strażaków itd. W każdym środowisku znajdzie się jakaś czarna owca niestety. Nie znaczy to, że wszystkim można przypiąć łatkę chazanniedorobion. Przeżyłam śmierć kliniczną i jedno, co mogę stwierdzić to to, że prawda o życiu i śmierci jest oczywista,tylko nam ciężko ją dostrzec. Każdy odpowodpowiada przed sobą i Panem Bogiem za własne czyny, myśli.

Odpowiedz

Szea
Szea | 2016-09-23 21:53 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Co za idiotyzm...co za lekarz nienormalny 😠😠😠😠 brak słów....

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?