Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Dziecięce Ogrody Muzyczne

| 26.07.2012, aktualizacja: 11.07.2012 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
Ogrody Muzyczne
5,12,19 i 26.07.2012r.,godz.10.00 W ramach Dziecięcych Ogrodów Muzycznych Organizatorzy 12. Festiwalu Ogrody Muzyczne przygotowali specjalnie dla dzieci niezwykłe projekcje znanych na świecie muzycznych filmików muzycznych Symfollies.
12. FESTIWAL OGRODY MUZYCZNE – W CIENIU CYPRYSÓW
DZIECIĘCE OGRODY MUZYCZNE
5, 12, 19 i 26 LIPCA, GODZ. 10.00
DZIEDZINIEC WIELKI ZAMKU KRÓLEWSKIEGO W WARSZAWIE
WSTĘP WOLNY

www.ogrodymuzyczne.pl
SYMFOLLIES, seria I, prod. BMC/BELGIA
Wykonawcy:
Kwintet „Romantica” z Białołęckiego Ośrodka Kultury
Prowadzenie: Maciej Gąsiorek
 
Spotkania w ramach Dziecięcych Ogrodów Muzycznych odbywają się w każdy czwartek rano, o godzinie 10.00. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, Zapraszamy zarówno grupy zorganizowane (Dziecięce Ogrody Muzyczne wpisują się w akcję Lato w mieście), jak i indywidualne rodziny z dziećmi.
 
Symfollies to magiczna kraina, w której mieszkają instrumenty muzyczne orkiestry symfonicznej. Głównymi bohaterami kreskówek Symfollies są: tata Bass, mama Celine, ich syn Stradi i córka Viola lub też cała czwórka razem – skrzypcowa rodzina. Wraz z innymi instrumentami orkiestry symfonicznej, nasi bohaterowie przeżywają zabawne, wzruszające i pasjonujące przygody.
 
Projekt o nazwie Symfollies powstał z przekonania, że muzyce poważnej nie poświęca się takiej uwagi, na jaką zasługuje. W naszym zabieganym i szybko zmieniającym się społeczeństwie czasami brakuje czasu na tworzenie projektów skupionych na kształtowaniu potrzeb wyższych - zwykle w życiu zajmujemy się realizacją najbardziej podstawowych celów. Tymczasem kontakt z muzyką poważną należy do potrzeb, których zaspokojenie wymaga pewnego wysiłku. Na jego podjęcie nie starcza nam sił. Aby poznać muzykę poważną i czerpać z niej przyjemność, trzeba zacząć jej słuchać jak najwcześniej. Dlatego stworzono serię kreskówek, aby w przyjemny sposób zaznajamiać dzieci i ich rodziców z muzyką poważną.
 
Życie mieszkańców Symfollies bardzo przypomina nasze, ale ma swoje szczególne cechy: bohaterowie nie komunikują się między sobą za pomocą języka mówionego, jak większość z ludzi. To, co robią i jak wyrażają swoje uczucia zostaje przekazane przez muzykę klasyczną.
 
Stradi, jeden z głównych bohaterów serialu, występuje pod postacią skrzypiec. Jest ciekaw nowych rzeczy, czasami bywa śmiały, a nawet nieposłuszny. Lubi towarzystwo i uwielbia błyszczeć, być w centrum uwagi, nie brak mu również inteligencji i bystrości. Razem ze swoją siostrą Violą, Stradi przeżywa wiele zabawnych przygód. Viola – starsza siostra skrzypiec, występująca pod postacią altówki, jest miłą i rozsądną dziewczynką, może czasami trochę upartą. Chociaż jest mniej spragniona przygód niż jej brat, wie, jak bronić własnego zdania. Czasami sprzecza się z bratem, ale zdarza się to przecież w każdej rodzinie.
 
Kontrabas - Bass - jest pełnym dobroci ojcem rodziny, pogodnym i skorym do żartów, choć czasem wymagającym. Kiedy się śmieje, to tak, że aż mu się brzuch trzęsie, a kiedy pokręca wąsa to oznacza, że się gniewa. W gruncie rzeczy jednak jest rodzinnym pantoflarzem. Wiolonczela - Celine – to mama, o łagodnym, ale stanowczym charakterze. Lepiej niż Bass zna i rozumie młodych ludzi. W przypadku rodzinnych konfliktów zwykle odgrywa rolę mediatora. Celine zdecydowanie dyryguje rodziną i nie śmieje się aż tak często. To ona wiedzie prym w organizacji życia rodzinnego.
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?