Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Maluch kontra kot

| aktualizacja: 05.12.2013 | 2
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
30359246.jpg
Czy kot w domu zagraża dziecku? Przeczytaj!
kot214.jpgMamy dorosłego kota. Teraz, gdy niedługo przyjdzie na świat nasze pierwsze dziecko, wszyscy nas straszą alergią, tym, że kot może zrobić dziecku krzywdę. Już sami nie wiemy, co myśleć. Czy naprawdę są powody do obaw? Nigdzie nie znaleźliśmy opinii lekarza na ten temat. Julia i Zbyszek

Jeśli kot jest spokojny, nie ma konieczności oddawania go komuś na przechowanie. Jednak kiedy maleństwo pojawi się w domu, potrzebne będą nowe zwyczaje. Przez pierwszy miesiąc zwierzak nie powinien wchodzić do pokoju, w którym przebywa dziecko. Kot lubi wylegiwać się w przytulnych miejscach, a więc może się zdarzyć, że wybierze również łóżeczko lub wózek. To nie jest higieniczne. Poza tym płuca noworodka są tak delikatne, że kontakt z sierścią może wywołać reakcje alergiczne.

Proszę też zawsze nadzorować kontakt dziecka ze zwierzakiem. Niektóre koty chętnie kładą się obok śpiącego dziecka, więc trzeba to uniemożliwić.

Warto zawczasu oswajać pupila z ograniczeniem swobody, bo opieka nad noworodkiem będzie dla Państwa na tyle angażująca, że na zajmowanie się kotem nie będzie czasu. Radzę też wybrać się do weterynarza i upewnić, że zwierzę jest zdrowe.
Prof. dr hab. n. med. Ewa Helwich konsultacja: Prof. dr hab. n. med. Ewa Helwich
Krajowy konsultant w dziedzinie neonatologii. W Instytucie Matki i Dziecka kieruje Kliniką Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka, którą stworzyła jako ośrodek leczenia wcześniaków.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

monikap22
monikap22 | 2007-11-02 21:51 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

jestem w ciąży,to już 6 miesiąc i oprócz problemów typowo ciązowych pojawił się nowy... w naszym domu zjawiły sie myszy. jestem załamana,ponieważ panicznie się ich boję i mam pytanie.czy myszy mogą przenosić choroby ktore zagroża mi i dziecku?prosze o odpowiedzi bo naprawde nie wiem co mam robic,mam ochote uciec z tego domu:((

Odpowiedz

julenka
julenka | 2007-10-29 19:59 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

mam w domu kota, niestety, wielkiego indywidualistę, który za wszelką cenę próbuje zająć miejsce mojego synka. To trochę komplikuje życie, ponieważ muszę ciągle czuwać nad bezpieczeństwem mojego dziecka, bo Ono jest teraz najważniejsze. Gdybym wiedziała, że będę mieć takie ytrudnienia podczas normalnych czynności to nigdy nie zgodziłabym się na kota w domu. a teraz, kiedy jesteśmy rodziną nie mogę go oddać od tak, po prostu.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?