Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Dlaczego dziecko nagle nie chce iść do przedszkola? [WIDEO]

| aktualizacja: 15.03.2017 | 4

Dziecko, które do tej pory chodziło chętnie do przedszkola nagle mówi nam, że nie chce tam iść. Jaka może być tego przyczyna? Agnieszka Stein, psycholog dziecięcy, wyjaśnia możliwe przyczyny kryzysu przedszkolnego. Co robić, a czego nie robić, by pomóc dziecku?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)

Dziecko nie kłamie - najczęściej ma konkretny powód

Jeśli dziecko, wcześniej chętnie chodzące do przedszkola, nagle z dnia na dzień przejawia ogromną niechęć – najczęściej ma konkretny powód. Może zbliża się właśnie infekcja i organizm dziecka jest w gorszej formie – niechęcią manifestując objawy choroby. Być może kolega, z którym dziecko wcześniej się bawiło, nagle bawił się z kimś innym. Mogło też dojść do nieprzyjemnego zdarzenia lub dziecko się czegoś w przedszkolu przestraszyło.

Zobacz też: Urodziło Ci się dziecko? Posadź drzewo i wyślij nam zdjęcie!

Kryzys przedszkolny - pierwsze działania rodzica

Co rodzic powinien zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim od razu zapytać panie przedszkolanki i opiekunów przedszkolnych, co się działo tego dnia lub kilka dni wcześniej w przedszkolu. Trzeba przyjrzeć się także relacjom dziecka z otoczeniem, wydarzeniom w domu. Może mama zaczęła później przychodzić z pracy, może w domu za kilka miesięcy ma się pojawić nowy członek rodziny? Jakie jeszcze powody może mieć dziecko, żeby nie chcieć iść nagle do przedszkola? I jakie są sposoby, by pomóc dziecku przezwyciężyć taki kryzys przedszkolny? Jak sobie z tym poradzić? Psycholog dziecięcy Agnieszka Stein odpowiada na wszystkie te pytania. Zobaczcie film!

Sprawdź także: Artykuły plastyczne i przybory szkolne dla dzieci na bangla.pl

Rozmawiała Gosia Stańczyk.
Film z cyklu "Stein & Stańczyk - Rozmowy o rodzicielstwie"
Źródło: Stein & Stańczyk/Mamato Studio

Zobacz także:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (4)
avatar

tito
tito | 2017-09-14 12:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Moja córka z chęcią wstaje i zbiera się do przedszkola ale gdy już mamy tam wejść robi paniczny płacz i chce wracać do domu. To nie jest czasem cały tamten rok tak mieliśmy w tym roku dołączyła do grupy jej przyjaciółka myślałam że będzie inaczej ale się myliłam. Co może być powodem takiego zachowania ??

Odpowiedz

aleksandra
aleksandra | 2017-03-06 21:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mój synek nie chciał chodzić do przedszkola, bo ciężko mu usiedzieć w miejscu i się dłużej skupić na jednej rzeczy. Rada rodziców w naszym przedszkolu postanowiła zorganizować warsztaty modrasova z robienia świec plastycznych i mojemu małemu tak przypadło do gustu robienie świec z kolorowej parafiny, że od tej pory z chęcią chodzi do przedszkola i nie może się doczekać kolejnych takich zajęć.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

mama
mama | aleksandra | 2017-03-20 15:35 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A ile takie zajęcia kosztują? One tylko są organizowane w konkretnym mieście?

Odpowiedz

aleksandra
aleksandra | mama | 2017-03-21 12:07 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Z tego co się orientuje przy udziale 150 dzieci płaci się po 14 złotych, także to niedużo. Oprócz przedszkola w zajęciach mogą uczestniczyć klasy 1-3 to się dzieciaków nazbiera. Przedszkolanka opowiadał, że oni dojeżdżają w każde miejsce, obojętnie czy to Kraków czy Gdańsk.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?