Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Rady na dobry sen

| aktualizacja: 07.05.2014 | 1
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
dobry sen, usypianie
Co zrobić, żeby małe dziecko usnęło w miarę szybko? Przedstawiamy rady, dzięki którym usypianie maluszka przestanie być męczące.

Co zrobić, żeby małe dziecko usnęło w miarę szybko? Przedstawiamy rady, dzięki którym usypianie maluszka przestanie być męczące.

Problemy z uśpieniem dziecka często doprowadzają do zniecierpliwienia, rozpaczy i zmęczenia jego rodziców. Tymczasem wystarczy odrobina konsekwencji i dobrej woli, aby usypianie maluszka nie kończyło się codziennie Waszym rozstrojem nerwowym.

1. Rytuały

Dla maluszka wyjątkowo ważna jest powtarzalność zdarzeń. Dlatego trzymaj się jednego, raz na zawsze ustalonego, planu dnia i kładź swoje maleństwo o stałej porze. Gdy kąpiel jest codziennie o tej samej godzinie, kolacja przebiega tak samo, a usypianiu towarzyszy ta sama kołysanka, czy bajeczka, dziecko czuje się bezpiecznie i szybciej zasypia. Staraj się, by święta czy wizyty przyjaciół nie wytrąciły Was z rytmu.

Zobacz także: Teksty najpopularniejszych kołysanek

2. Wietrz dokładnie przed snem

Chłodne, świeże powietrze sprzyja lepszemu snu i dorosłych, i dzieci. Codziennie dokładnie wietrz sypialnię maluszka, a w lecie starajcie się spać przy otwartym oknie. Dbaj, aby temperatura w pokoju liczyła 18-20 stopni (wyższa temperatura nie tylko sprzyja namnażaniu się roztoczy, ale i po prostu męczy maluszka).

3. Nie denerwuj się

Jeśli usypiasz dziecko już kolejny kwadrans i czujesz, że zaraz wybuchniesz, lepiej oddaj pałeczkę tacie lub babci maleństwa. Dzieci wyraźnie wyczuwają emocje. Jeśli Twój szkrab czuje, że jesteś zdenerwowana, sam również staje się niespokojny i pobudzony. A to z pewnością nie ułatwi mu zasypiania.

4. Wyciszaj przed snem

Skoczna muzyka, łaskotki i wesołe turlanie się po materacu – choć to wszystko sprawia dużo frajdy maluszkowi, na pewno nie powinno mieć miejsca wieczorem tuż przed snem. Wyciszaj dziecko, opowiadając mu spokojne bajki (wilk z "Czerwonego Kapturka" zdecydowanie powinien wieczorami zmieniać się w przymilnego psiaka) lub nucąc cicho kołysanki. Dobrym rozwiązaniem jest ciepła kąpiel lub delikatny masaż.

Polecamy: Masaż nóżek na relaks
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Anka
Anka | 2014-10-19 12:24 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

U nas od małego trzymamy się po prostu planu dnia i regularność dużo daje! Poza tym ulubiona karuzela z pozytywka też potrafi bardzo pomóc;)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?