Babyonline.pl
 
 
Rozwiń menu

Dziecku schodzą paznokcie? Ten objaw też towarzyszy bostonce

| 15.03.2017, aktualizacja: 17.03.2017 | 3

Pod paznokciami dziecka pojawiły się białe pęcherzyki i płytki zaczęły odstawać od paluszków lub schodzić warstwami? To prawdopodobnie jeden ze skutków choroby bostońskiej.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
bostonka
fot. Fotolia.com
Twoje dziecko przechodziło chorobę bostońską? Myślałaś, że po tym, jak zniknęła uciążliwa wysypka, macie bostonkę z głowy? Niestety, ona lubi wracać... Po 3-4 tygodniach krostki bostonki mogą ponownie zaatakować dziecko, mało tego – zauważono, że maluchom, które przechodziły bostonkę, czasami dodatkowo schodzą paznokcie. 
Zobacz zdjęcia wysypki bostonki

Łuszczenie się suchej skóry po bostonce

Mimo że zeszła wysypka, po 3 tygodniach może się zdarzyć, że dziecku zacznie płatami schodzić skóra z dłoni i stóp – warstwami cienkimi jak pergamin. Skóra co prawda z łatwością odchodzi, ale warto wówczas pilnować dziecka, by nie skubało jej, bo mogą powstać ranki. Lekarz zazwyczaj zleca w takiej sytuacji specjalne maści, które zmniejszają łuszczenie się skóry
 

Schodzenie paznokci po chorobie bostońskiej

Nawet cztery tygodnie po tym, jak zniknie wysypka, na nogach i dłoniach dziecku mogą zacząć schodzić kolejne warstwy paznokci. Wygląda to dość niepokojąco, bo nie widać żadnych innych objawów, paznokcie po prostu się odłamują dużymi powierzchniami i w ten sposób stopniowo schodzą. Niektórzy rodzice w takiej sytuacji naklejają na nóżkach i rączkach dziecka plasterki, bo zadarte fragmenty płytki paznokciowej zaczepiają o wszystko i sprawiają maluchowi ból. 
Zobacz też: Jak uniknąć zarażenia chorobą bostońską? 
 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

lenka
lenka | 2017-06-21 13:08 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

u nas masakra dzieci dostały bostonki wysoko gorączkowały po 40 stopni, potem była wysypka już stopniowo zanika. Niestety zaraziłam się od dzieci, wysypkę miałam na twarzy, głowie, dłoniach stopach -strasznie dużo, swędziało niemiłosiernie nie dało się spac wogóle, wirus najprawdopodobniej zaatakował oko bo antybiotyki nie działały, także lekarz stwierdził,że to najprawdopodobniej od wirusa i trzeba przeczekać. Oko ogniście czerwone, mrowiące i bolące.

Odpowiedz

marta
marta | 2017-03-15 13:50 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

u nas w przedszkolu Bostonkę przechodziło 17 na 22 dzieci moja córa zwalczyła "dziada" w 5 dni dzięki lekom homeopatycznym :P i wcale u nas ta bostonk nie była jakaś straszna

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Anita
Anita | marta | 2017-03-15 14:02 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Mieliście szczęście - moja dwulatka miała okropne ranki i płakała

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?