Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Dzięki tej metodzie dowiesz się, jak urośnie twoje dziecko! (Zabawa z przymrużeniem oka)

| aktualizacja: 05.05.2016 | 0

Patrzysz na swojego maluszka i zastanawiasz się, jak bardzo urośnie za kilka lat? Znamy sposób, dzięki któremu to sprawdzisz! Uwaga – test z przymrużeniem oka. ;)

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Tata sprawdza wzrost córki
fot. Fotolia
Dzięki temu prostemu matematycznemu równaniu obliczysz, ile wzrostu będzie miało twoje dziecko. Ten sposób znany jest już od dawna, pierwszy raz został opublikowany w magazynie New York Times w latach 70. XX wieku!

Jak obliczyć wzrost dziecka?

Dla dziewczynki:
Dodaj do siebie wzrost obojga rodziców (w cm) i odejmij 13 cm. Otrzymaną liczbę podziel przez dwa. Jeśli tata ma 180 cm wzrostu, a mama 165 cm, córka będzie miała 166 cm.
Dla chłopca:
Dodaj do siebie wzrost obojga rodziców (w cm) i dodaj 13 cm. Otrzymaną liczbę podziel przez dwa. Jeśli tata ma 180 cm wzrostu, a mama 165 cm, syn będzie miał 179 cm.

To nie jedyna metoda obliczania wzrostu dziecka. Innym sposobem jest mnożenie wzrostu dziecka razy 2 – w przypadku chłopca, gdy skończy 2 lata, w przypadku dziewczynki, gdy będzie miała 18 miesięcy.

Nie tylko geny mają znaczenie

To obliczenie to tylko zabawa! Nie można przewidzieć, jak wysokie będzie dziecko. W większości zależy to od genów, jednak na rozwój dziecka i jego wzrost mają wpływ także inne czynniki, np. dieta.

"Lista genów, które mają wpływ na nasz wzrost, jest naprawdę długa. Najczęściej wzrost rodziców odbija się na wzroście dziecka. Także czynniki środowiskowe mają na to wpływ. Ogólne niedożywienie dziecka może znacznie obniżyć jego wzrost w przyszłości. Nawet odżywianie matki w ciąży ma znaczenie" mówi prof. David Ravine z australijskiego instytutu medycznego.

Sprawdzicie (dla zabawy, oczywiście), jak wysoki będzie wasz maluszek? ;)

Czytaj także: Na świat przyszedł mały gigant
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?