Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Dziewczynka urodziła się 5 tygodni po swoim bracie bliźniaku! Jak to możliwe?

| aktualizacja: 14.04.2016 | 1

Takie historie nie zdarzają się często! Mały Micah przyszedł na świat w 24. tygodniu ciąży, a jego siostra bliźniaczka, Madelyn, 5 tygodni później. Wszystko w trosce o zdrowie maluchów.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
fot. huffingtonpost.com

Kristen Miller była dopiero w 22. tygodniu ciąży bliźniaczej, gdy zaczęła mieć pierwsze skurcze. W obawie o zdrowie maluchów, lekarze postanowili odroczyć poród. Mały Micah był w brzuchu mamy jeszcze przez 2 tygodnie, a jego siostra, Madelyn, przyszła na świat dopiero 5 tygodniu po bracie!

Poród odroczony

Ten szczególny przypadek porodu nazywa się porodem odroczonym. Dotyczy on ciąż mnogich i sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia jednego z dzieci. Jeśli któreś z dzieci nie jest jeszcze gotowe na przyjście na świat, lekarze mogą podjąć decyzję odroczenia porodu. Wymaga to dużego doświadczenia i wiedzy lekarzy – mama musi być pod stałą obserwacją lekarzy.

"To było niesamowite i ekscytujące"

W sytuacji Kristen, decyzja o porodzie odroczonym była w pełni uzasadniona. W przypadku narodzin wcześniaków, ważne jest, by mieć pewność, że życiu malucha nic nie zagraża. Micah i Madelyn przebywają w inkubatorze, jednak lekarze zapewniają, że świetnie się rozwijają i nic im nie zagraża. Mimo coraz częstszych porodów odroczonych, wciąż są rzadkością, dlatego, jak powiedziała dr Kimberly Fortner z centrum medycznego Uniwersytetu w Tennessee, każdy taki poród to "wyjątkowa przygoda".

Znacie podobne historie? A może wasze dzieci urodziły się w podobny sposób?

Czytaj także: 5 rad jak wychować bliźniaki

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?