Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

„Dzwoneczek” i „Dzwoneczek i zaginiony skarb”

| aktualizacja: 18.01.2012 | 1

W świecie wróżek wszystko się zdarzyć może… Aby się o tym przekonać, wystarczy sięgnąć po książkę z edycji specjalnej serii „Czytaj i słuchaj”.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
RAB-2_z_plyta.jpg
Publikacja zawierająca dwa magiczne tytuły: „Dzwoneczek” oraz „Dzwoneczek i zaginiony skarb” ukazała się nakładem wydawnictwa AMEET.

Pierwsza z historii to niesamowita podróż do Przystani Elfów, magicznej krainy zamieszkałej przez wróżki. Każda z wróżek obdarzona jest niezwykłym talentem, z którego jest dumna. Każda, oprócz Dzwoneczka (wróżki cynki), który uważa, że skoro nie może latać na Stały Ląd, to jej talent jest mniej wyjątkowy. Czy Dzwoneczek zrozumie, że bycie cynką może również być powodem do dumy?  

Druga historia to opowieść o tym, jak wróżki wprowadzają jesień na Stały Ląd. Na Dzwoneczka spada zaszczytny obowiązek: ma przygotować berło z księżycowego kamienia. Niestety przez nieostrożność wróżki kamień rozpada się na maleńkie kawałeczki. Aby kamień odzyskał dawny kształt, Dzwoneczek musi odnaleźć magiczne lustro spełniające życzenia. Wyrusza więc w niebezpieczną podróż, podczas której odkrywa, jak wielkim skarbem jest przyjaźń.

Na dołączonej do książki płycie CD znajdują się słuchowiska zawierające fragmenty oryginalnego dubbingu z filmów w mistrzowskim wykonaniu polskich aktorów. Głosów bohaterom użyczyli m.in.: Natalia Rybicka, Katarzyna Żak, Anna Seniuk, Katarzyna Glinka i Anna Dereszowska.

Edycja specjalna serii „Czytaj i słuchaj” zawiera tytuły wybrane spośród najpiękniejszych opowieści filmowych Disneya. Dzięki nim najmłodsi wkroczą do zaczarowanego świata pełnego magii i przeżyją niesamowite przygody w towarzystwie swoich ulubionych bohaterów. Każdą z historii w sposób szczególny wyróżnia ponadczasowość i uniwersalizm przekazywanych wartości. Opowieści pomagają rozwijać wrażliwość dziecka, uczą współczucia oraz wyrażania emocji. Kiedy dodamy do tego szczyptę magii i porcję dobrego humoru – dobra zabawa gwarantowana, nie tylko dla najmłodszych…

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Ania mama Alicji
Ania mama Alicji | 2012-03-06 18:33 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Powiem szczerze, że choć nie lubię audiobooków, te uważam za rewelacyjne. Połączenie książki do słuchania i książki w wydaniu papierowym było genialnym pomysłem. Takie książki rozbudzają wyobraźnię maluchowi, zachęcają do zainteresowania się nią i zmuszają do skoncentrowania się na tym co widzą i słyszą. A do tego ulubieni bohaterowie, przepiękna szata graficzna i oryginalne efekty dźwiękowe sprawiają, że książeczki są jeszcze bardziej atrakcyjne.

W naszym domu te książki są w ciągłym obiegu. Moje dziecko odkąd je ma nie oczekuje częstego włączania bajek na DVD. Ilustracje w książce i dźwięk płynący w tle zastępują jej śledzenie tych samych wydarzeń przed szklanym ekranem, co bardzo mi się podoba :)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?