Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu
producent:

Edipresse


kategoria:

Dla uczniów (7-11)


Autor: Monika Karbarczyk
Ocena:
1 ocena

Cena: 14,90 zł
Opis produktu

Pinokio, Carlo Collodi (tom III, kolekcja)

W ramach kolekcji "Kanon literatury dziecięcej – lektury szkolne" wyszedł kolejny tom – książka "Pinokio" Carlo Collodiego. To historia o drewnianym chłopcu-pajacyku o imieniu Pinokio, który mówił ludzkim głosem. Wyrzeźbił go z kawałka drewna Dżepetto. 
Pajacyk był niesforny i kapryśny, uciekł od swojego tatusia – Dżepetta – i przyłączył się do trupy wędrownych cyrkowców. Później wraz z Lisem i Kotem udał się do miasta Chwytajcymbałów, potem przebywał w Krainie Pracowitych Pszczół. 
Ze wszystkich swoich przygód Pinokio wyciągał wnioski, uczył się na błędach. Czuwała nad nim Błękitna Wróżka, która odpowiednio karała go lub nagradzała. Największą nagrodą była przemiana Pinokia z drewnianego pajacyka w chłopca.
Pinokio to baśń o tym, ile wiedzy trzeba zdobyć i jak należy się zachowywać, by zasłużyć na miano grzecznego chłopca, a nie pajaca. Pinokio zmienił się: był niegrzeczny, samolubny, kapryśny, stał się kochającym synem, gotowym poświęcić się dla Dżepetta, swojego tatusia.
To książka, którą trzeba przeczytać, niezależnie od tego, czy jest to szkolna lektura, czy nie. 

Gdzie można kupić: hitsalonik.pl
Oceny użytkowników produktu 

Pinokio, Carlo Collodi (tom III, kolekcja)

 (1)
ocena całościowa
Jakość produktu
Wartość
Łatwość użycia
Zaloguj się i dodaj opinię
Magdalena Seweryn
Magdalena Seweryn

2017-05-14 13:03

świetna

Ksiązka jest bardzo fajna, opisuje niezwykła historię miłości i pragnienia bycia rodzicem. Niezwykłe przygody, które wystawiają na próbę małego drewnianego chłopca, ukazują morał płynący z jego postępowania. Bardzo fajna, lekko napisana i zachęcająca dzieci do podejmowania polemiki nad postępowaniem niezwykłego chłopca.

Jakość produktu
Łatwość użycia
Wartość
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?